Angle down Atgal

Klaipėdos apskrityje mažėja nusikalstamumas

Šių metų kovą šalyje paskelbtas karantinas stipriai pakoregavo policijos darbą. Spėliota, kad dėl karantino, privertusio žmonės užsidaryti namuose, gali kilti smurto artimoje aplinkoje banga, tačiau bent Klaipėdos apskrityje taip nenutiko, sakoma Klaipėdos apskrities policijos pranešime.

Nuo metų pradžios iki gegužės 15 dienos užregistruoti 1 436 pranešimai apie galimą smurtą artimoje aplinkoje, pradėti 289 ikiteisminiai tyrimai. Pernai tuo pačiu laikotarpiu pranešimų buvo 1 821, o ikiteisminių tyrimų – 87 daugiau nei šiemet.

Klaipėdos apskrityje mažėjo ir kitų nusikaltimų – šiemet iki gegužės vidurio dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis pradėti 52 ikiteisminiai tyrimai – pernai tuo pačiu laikotarpiu jų buvo 90, dėl viešosios tvarkos pažeidimų šiemet pradėti 77 ikiteisminiai tyrimai – 27-iais mažiau nei pernai. Grėsmę žmogaus sveikatai ar gyvybei keliančių plėšimų sumažėjo 9 (pradėta 30 ikiteisminių tyrimų), vagysčių – 14 mažiau nei pernai (pradėta 415 ikiteisminių tyrimų).

Statistika rodo, kad saugiau ir Klaipėdos mieste. Apie smurtą artimoje aplinkoje nuo šių metų sausio mėnesio Klaipėdos pareigūnams pranešta 110 kartų, tuo pačiu laikotarpiu pernai – 217. Ikiteisminių tyrimų dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis sumažėjo beveik perpus – nuo 67 pernai iki 35 šiemet, dėl vagysčių pradėti 266 ikiteisminiai tyrimai (pernai – 277), dėl plėšimų – 19 (pernai – 33), dėl viešosios tvarkos pažeidimų – 42 (pernai – 66).

Gerėja ir kai kurių nusikaltimų ištyrimo rodikliai – bendras nusikalstamų veikų ištyrimo rodiklis per pirmuosius keturis metų mėnesius, palyginti su pernai, Klaipėdos mieste išaugo 5,3 proc. Ypač gerai uostamiesčio pareigūnams sekėsi tirti su narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis susijusias nusikalstamas veikas – ištyrimo rodiklis, Klaipėdos policijos pateiktais duomenimis, šoktelėjo net 27,9 proc., viešosios tvarkos pažeidimų per pirmuosius keturis mėnesius šiemet ištirta 1,3 proc. daugiau nei pernai.

Per visus praėjusius metus Klaipėdos apskrityje nusikalstamų veikų užregistruota mažiausiai per pastaruosius 5 metus. Šiemet, kaip rodo statistika, nusikaltimų toliau mažėja. Auga ir visuomenės pasitikėjimas policija – kiek daugiau nei prieš mėnesį paskelbti uostamiesčio savivaldybės užsakymu atliktos apklausos rezultatai parodė, kad saugūs savo gyvenamojoje aplinkoje jaučiasi daugiau nei 90 proc. klaipėdiečių.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite