Angle down Atgal

Klaipėdoje kai kur tarša 12 kartų viršija leistiną normą

Dėl keliuose Klaipėdos gyvenamuosiuose mikrorajonuose užfiksuotos 12 kartų leistinas normas viršijančios chromo taršos, savivaldybė reikalauja peržiūrėti užterštoje teritorijoje veikiančių įmonių taršos leidimus.

Klaipėdos miesto savivaldybės teigimu, viršijimai nustatyti savivaldybės vykdomo aplinkos monitoringo metu šiaurinėje miesto dalyje esančiuose Bomelio Vitės ir Didžiosios Vitės gyvenamuosiuose mikrorajonuose. Kai kuriuose mėginiuose chromo koncentracija dirvožemyje viršijo leistinas ribines vertes iki 12 kartų. Didžiausi viršijimai nustatyti ties uosto teritorija, einant toliau nuo uosto, koncentracijos palaipsniui mažėja.

Dėl nustatytų chromo koncentracijos dirvožemyje viršijimų ketvirtadienį buvo sušauktas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

Mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis akcentavo, kad būtina kuo skubiau priimti sprendimus, kaip užtikrinti, kad užterštas gruntas nekeltų pavojaus žmonių sveikatai, bei nustatyti taršos šaltinį ir užkirsti kelią tolesniam aplinkos teršimui.

Savivaldybė reikalauja peržiūrėti užterštoje teritorijoje veikiančių įmonių taršos leidimų sąlygas ir neleisti vykdyti taršios veiklos, kuri keltų pavojų aplinkai ir gyventojų sveikatai. Toks kreipimasis išsiųstas į Vyriausybę, Aplinkos apsaugos agentūrą ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją. Dėl kaltininko nustatymo taip pat nutarta kreiptis į Prokuratūrą, nurodoma pranešime.

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdyba pranešė, kad kreipėsi į Geologijos tarnybą dėl atliktų tyrimų įvertinimo.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite