Pauliaus Naujoko nuotr.
Angle down Atgal

Klaipėdiečiai Laisvės gynėjų dieną minėjo bėgimu

Kaip ir kasmet, Lietuvai minint Laisvės gynėjų dieną, klaipėdiečiai jau trečiadienį, sausio 13-osios išvakarėse, rinkosi pagerbti žmones, kovojusius už tėvynę ir jos laisvę. Renginių puokštę papuošė, jau tradiciniu tapęs bėgimas „Laisvės gynėjų dienai paminėti“. 20 valandą, nepabijojusi šalčio ir drėgmės, minia bėgikų rinkosi prie Girulių TV bokšto, o finišavo prie Klaipėdos miesto savivaldybės.

Mūsų kalbintas renginio dalyvis Paulius Naujokas pripažįsta – nors tada buvo dar vaikas, ši data bus svarbi visą gyvenimą: „ Pamenu tądien tėvai nemiegojo visą naktį. Mama susirūpinusi budėjo prie lango, o tėtis, kaip tik buvo atvykęs čia, būriavosi kartu su kitais miesto gyventojais. Tada nesupratau, kuo mums svarbi ši naktis, bet šiandien, galėdamas laisvai bėgti mylimo miesto gatvėmis, suvokiu, kokia tai reikšminga ir pergalinga akimirka mūsų tautai.

Pauliaus Naujoko asmeninio archyvo nuotr.
Pauliaus Naujoko asmeninio archyvo nuotr.

Ne pirmus metus, tradiciniu tapusiame bėgime „Laisvės gynėjų dienai paminėti“, dalyvaujantis Paulius, sako, jog šis bėgimas, kaip ir prieš daugelį metų, suvienija žmones būti kartu ir išgyventi vieningumo ir laisvės pojūtį: „Prisipažinsiu, bėgti būna tikrai šalta ir sunku, pasitaiko ir sniego, ir lietaus, tačiau bėgdamas kaskart pagalvoju, kad tąsyk kovojusiems už laisvę žmonėms buvo dar sunkiau. Jie buvo nežinomybėje, ir su viltimi bei tikėjimu laukė aušros. Vardan šios pagarbos jiems, atsiranda jėgų pasiekti finišą, taip prisidedant prie istorinės pergalės paminėjimo.

Šis bėgimas jau buvo 21-asis, Lietuvai minint 31 metų Laisvės gynėjų dieną.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite