Angle down Atgal

Klaipėdą užlies chorų banga

„Ačiū Dievui, nuslūgo karščiai, nes jau buvo minčių atšaukti sekmadieninę choristų eiseną per miestą„, - vakar lengviau atsiduso Algirdas Šumskis Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalio - konkurso „Mes Lietuvos vaikai“ meno vadovas ir direktorius.

Šį savaitgalį į Klaipėdą suvažiuos per 6 tūkstančiai jaunųjų atlikėjų iš visos Lietuvos, tad klaipėdiečiai ir miesto svečiai dvi dienas galės nemokamai mėgautis aukšto meninio lygio pasirodymais.

Pasak A. Šumskio, šis Klaipėdoje rengiamas festivalis yra tarsi pasiruošimas Lietuvos moksleivių dainų šventei. Jame dalyvauja iki 80 proc. visų Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų.

Festivalis susideda iš dviejų vienas kitą papildančių respublikinių renginių: chorų konkurso ir dainų šventės.

„Chorų konkursas vyks birželio 15 d. dviejose vietose - Klaipėdos koncertų salėje ir Vytauto Didžiojo gimnazijoje. Tad kviečiame visus neabejingus choriniam dainavimui nuo 11 val. ateiti pasiklausyti aukšto meninio lygio pasirodymų„, - kvietė A. Šumskis.

Taip pat miestiečiai kviečiami palaikyti ir sekmadienį šventinėje eisenoje žygiuosiančius dainų šventės atlikėjus. Iš Liepų gatvės link Vasaros estrados eisena pajudės 16 val. Kiek anksčiau - 15.45 val. prasidės Kariliono koncertas.

„Pati šventė Vasaros etradoje prasidės 17 val. Joje dalyvaus ne tik Lietuvos vaikų ir jaunimo chorai, bet ir kitų žanrų meniniai kolektyvai - šokėjai, tautinių instrumentų ansambliai bei orkestrai ir pan.

Į šiemetinę Dainų šventę ketiną atvykti iki 200 meno kolektyvų ir apie 6000 dalyvių iš visos Lietuvos mokyklų ir kitų ugdymo įstaigų„, - pasakojo A. Šumskis.

Tradiciškai tenka spręsti ir vaikų bei jaunimo apnakvindinimo klausimus. Pasak A. Šumskio, lėšų šiai šventei skiriama labai mažai, tad net ir mokyklose ant grindų miegantiems šventės dalyviams tenka susimokėti.

„Mes sakome, kad tai simbolinis pagalvės mokestis, bet, kadangi pagalves turi atsivežti patys dalyviai, tad jie šį mokestį pervadino į „grindų mokestį„. Taigi, kurortai turi pagalvės mokestį, o mes - grindų mokestį„, - juokavo šventės organizatorius ir su nostalgija prisiminė tuos laikus, kai miestas šiai šventei skirdavo didesnį finansavimą ir bent jau nakvynė dalyviams nieko nekainuodavo.

Šį festivalį rengia Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“ ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras, kartu su Lietuvos Švietimo ir mokslo bei Kultūros ministerijomis, Klaipėdos miesto savivaldybe.

Tikimasi, kad tokie festivaliai padeda jaunajai kartai skiepyti meilę ir pagarbą Lietuvai, jos žmonėms, istorijai, kultūrai, puoselėti ir tęsti Lietuvos chorinio dainavimo bei dainų švenčių tradicijas.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite