Angle down Atgal

Kitąmet Klaipėdoje transporto srautus reguliuos moderni sistema

Kitų metų vasarą Klaipėdoje bus įdiegta šiuolaikiška eismo valdymo sistema – vadinamoji žalioji banga, apie kurią kalbama daugiau negu dešimtmetį. Šią naujovę išbandysiantys uostamiesčio vairuotojai galės įvertinti jos teikiamą naudą taupant laiką ir mažinant kuro sąnaudas. Tikimasi, kad projektas prisidės prie taršos mieste mažinimo, sakoma uostamiesčio savivaldybės pranešime.

Žaliąja banga vadinamas tam tikras eismo srautų valdymas, sankryžų darbo režimo koordinavimo metodas, kai transporto priemonės vairuotojas eismo grandinėje dalyvaujančias sankryžas įveikia nestoviniuodamas prie šviesoforų: nustatytu greičiu judančiai transporto priemonei tai daryti leidžia nuolat įsižiebiantis žalias jo signalas. Naujoji eismo valdymo sistema, dar vadinama išmaniąja, startuos pirmajame koridoriuje, besidriekiančiame palei uosto akvatoriją: nuo Dariaus ir Girėno g. sankryžos su Sportininkų g. – Naujosios Uosto g. – Pilies g. – Minijos g. (iki Jūrinininkų pr.), ji apims 21 sankryžą.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija ir Latvijoje registruota „SW Baltics AS“ pasirašė paslaugų pirkimo sutartį dėl eismo valdymo sistemos su viešojo transporto prioritetu programinės įrangos diegimo ir priežiūros paslaugos penkeriems metams. Pagal ją perkamas sistemos programinės įrangos įdiegimas, darbuotojų mokymai ir garantinė priežiūra, sistemai suteikiama neribotą laiką galiojanti licencija su 5 metų atnaujinimais. Numatyta, kad sistemoje ir šviesoforų valdikliuose realizuojamas viešojo transporto prioritetas. Tai reiškia, kad eismo valdymo sistemos „smegenys“ sudarys sąlygas viešajam transportui tiksliai laikytis keleivių vežimo grafiko.

Atskiru pirkimu Klaipėdos miesto savivaldybė pirks techninę įrangą ir rangos darbus, todėl artimiausiu metu bus paskelbtas dar vienas pirkimas. Įsigyta techninė įranga bus integruota, kad veiktų su programine įranga kaip bendra eismo valdymo sistema.

Sutartis bus įgyvendinama penkiais etapais, nurodoma Klaipėdos savivaldybė pranešime. Kiekvieno jų pradžia priklauso nuo to, kada bus atlikti ankstesnio etapo darbai. Jeigu viskas vyks kaip numatyta, tikimasi, kad žalioji banga atsiris į Klaipėdą jau kitąmet. Sutartis, kurios vertė daugiau negu 1 mln. eurų, finansuojama iš Europos Sąjungos komisijos programos „Horizon 2020“ projekto PORTIS ir Klaipėdos savivaldybės biudžeto lėšų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite