Angle down Atgal

Kitą savaitę Panevėžys pradeda šildymo sezoną

Rugsėjo 27 d. Panevėžio miesto savivaldybė pradeda šildymo sezoną. Biudžetinių įstaigų, įmonių ir organizacijų, gyvenamųjų namų ir kitų šilumos vartotojų, turinčių parengties šildymo sezonui aktus, patalpos sušils per 3 dienas nuo šildymo sezono pradžios.

Primename, jog daugiabučių namų gyventojai turi teisę pradėti šildymo sezoną savo nuožiūra, nepažeidžiant higienos normų reikalavimų. Jei norite šildytis vėliau, šiam sprendimui turi pritarti daugiau kaip pusė daugiabučio gyventojų.

Be to, daugelio miesto daugiabučių šilumos punktai yra modernizuoti - oro temperatūrai lauke pasiekus apie 10 laipsnių šilumos, jie išsijungia automatiškai.

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija atliko skaičiavimus ir nustatė, kad, esant dabartinei vidutinei rugsėjo mėnesio šilumos kainai 5 ct/kWh su PVM ir vidutinei paros temperatūrai apie +7 °C, viena šildymo diena 60 m2 vidutiniam senos statybos nešiltinto daugiabučio namo butui kainuoja per dieną apie 1 Eur.

Atitinkamai naujiems ir renovuotiems daugiabučiams – apie 0,30 Eur, o labai prastos būklės pastatams – apie 1,30 Eur. Akivaizdu, kad visiems daugiabučiams pradėti šildymo sezoną ir suteikti normalias gyvenimo sąlygas pereinamuoju laikotarpiu kainuoja labai nedaug, o žala atskirų būtų gyventojams šąlant gali būti nepalyginamai didesnė (išlaidos šildymui elektra, susirgus vaistams ir nedarbingumui kompensuoti).

Primename, kad nuo rugsėjo 21 d. buvo pradėtos šildyti miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos, bendrojo ugdymo, neformaliojo vaikų švietimo ir formalųjį švietimą papildančios ugdymo įstaigos. Sveikatos priežiūros įstaigose šildymas įjungiamas įstaigų vadovų nuožiūra pagal poreikį.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite