REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kas gero ekranuose?2021 m. Kovo 28 d. 12:35

Kino pavasaris. Filmo apžvalga: „Nauja tvarka“ (2020)

Alytus

Kadras iš filmo

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


169755

Chaosas gatvėse, komendanto valanda, griežta gyventojų kontrolė. Ne, tai ne pablogėjusi pandemijos situacija kurioje nors valstybėje. Tai – siužeto ypatumai iš vieno kontraversiškiausių kino festivalio Kino Pavasaris | Vilnius International Film Festival 2021 filmų. Šios kino juostos aprašymas ir filmo anonsas pateikti taip, kad šiais metais mano pažintis su kasmet mus puikiais filmais nudžiuginančiu kino festivaliu privalėjo prasidėti nuo šio filmo.

Meksikiečių ir prancūzų bendro darbo trileris „Nauja Tvarka“ (originalus pavadinimas „Nuevo Order“) pasakoja apie neramumus Meksikoje, prasidėjusius vadinamai žemesniajai klasei sukilus prieš savo valdytojus ar darbdavius. Chaosas įgauna nevaldomą pagreitį, išsiplečia visur po gatves ir paliečia kiekvieną nusistovėjusioje santvarkoje gyvenantį Meksikos pilietį. Veiksmo centre stebime turtingųjų atstovų vestuves, kurias nutraukia įsiveržę ginkluoti riaušininkai. Namie nesaugu, gatvėse taip pat. Vienintele viltimi lieka Meksikos kariuomenė. Tačiau ar galima ja pasitikėti, kai gaunama proga alsuoti tikra karine diktatūra?

Meksikiečių kino režisierius Michel‘is Franco mus kviečia į intriguojančią įtempto siužeto kelionę, kurioje būtina nusiteikti šokiruojantiems vaizdams bei sukrečiantiems siužeto vingiams.

Tam tikromis akimirkomis sukilimo ar perversmo prasme šis filmas man kažkuo net priminė kažkada Lietuvos kino teatruose rodytą ir neabejoju, daugelio jūsų matytą „No Escape“ (lietuviškai „Išėjimo nėra“) kino juostą su Owen‘u Wilson‘u. Nors pateikimas kitas, tam tikrų sąsajų surasti galima.

Įdomu tai, kad filmo režisierius Michel‘is Franco pačią idėją plėtojo ir tobulino šešerius metus, o pats filmas praėjusiame Venecijos kino festivalyje buvo apdovanotas Didžiuoju Komisijos prizu, kas laikoma antruoju pagal svarbą po pagrindinio – Auksinio Liūto apdovanojimo.

Beje, prieš filmui pasirodant Meksikos kino teatruose ir paleidus pirmuosius anonsus, vietinė publika socialiniuose tinkluose filmo kūrėjams pažėrė nemažai kritikos dėl rasinių stereotipų ir atvaizduojamų aukštesnių ir žemesnių klasių portretų, kur vargšai daug kam pasirodė pavaizduoti kaip laukiniai ir trokštantys keršto.

Visumoje, tai – ne pats lengviausias ir silpnesnių nervų žiūrovus galintis lengvai šokiruoti festivalio filmas, tačiau mėgstantiems įtemptą siužetą jį pravartu pasibraukti! Geros peržiūros! 

P.S. Atsiliepimas pateiktas bendradarbiaujant su „Kas Gero Ekranuose“ ir kino festivaliu „Kino Pavasaris“.

Apžvalgos autorius Agnius Atstopas

IMDB

Kas gero ekranuose?



REDAKCIJA REKOMENDUOJA