Angle down Atgal

Kinijoje nuo COVID-19 visiškai paskiepyta daugiau nei 1 milijardas žmonių

Kinija nuo COVID-19 jau visiškai vakcinavo daugiau nei 1 mlrd. arba 71 proc. savo gyventojų, rodo ketvirtadienį oficialiai paskelbti duomenys.

Šalis, kur naujasis koronavirusas buvo aptiktas pirmą kartą, sugebėjo pažaboti jo plitimą savo teritorijoje, tačiau skuba kuo greičiau paskiepyti didžiąją daugumą gyventojų, šalies pietryčiuose įsižiebus naujam židiniui.

„Rugsėjo 15 dienos duomenimis, visoje šalyje skiepams buvo panaudota 2,16 mlrd. vakcinų dozių“, – pranešė Nacionalinės sveikatos komisijos atstovas Mi Fengas per spaudos konferenciją.

Kinijos sveikatos priežiūros pareigūnai praėjusio mėnesio pabaigoje pranešė, kad visoje Kinijoje visiškai paskiepyta daugiau nei 890 mln. žmonių ir panaudota du milijardai dozių.

Vyriausybė oficialiai nepaskelbė, kokią dalį šalies gyventojų siekia paskiepyti, tačiau vyriausiasis virusologas Zhong Nanshanas (Džong Nanšanas) praėjusį mėnesį pareiškė, kad iki metų pabaigos gali būti pasiektas „faktinis kolektyvinis imunitetas“, kuomet bus paskiepyta daugiau kaip 80 proc. gyventojų.

Šiuo metu Kinija kovoja su koronaviruso delta atmainos protrūkiu pietrytinėje Fudziano provincijoje, kur trijuose miestuose registruota beveik 200 užsikrėtimo atvejų, dešimtys jų nustatyta mokiniams.

Atvejų šuolis Fudziane yra didžiausias po daugelio ramybės savaičių. Jis įvyko šaliai paskelbus, kad suvaldė delta atmainos plitimą, ir tapo rimtu išbandymu vyriausybės nulinės tolerancijos dėl COVID-19 atvejų strategijai. 

Ketvirtadienį Kinija pranešė registravusi 49 naujus užsikrėtimo šalyje atvejus, didžiąją daugumą jų – Fudziane.

Pareigūnai įtaria, kad protrūkį pradėjo vienas vyras, neseniai sugrįžęs iš Singapūro į Putiano miestą. Šis asmuo ligos simptomus pajuto po 14 dienų trukusios izoliacijos ir neigiamo testo.

Šio vyro 12 metų sūnus ir jo bendramokslis buvo vieni pirmųjų pacientų provincijoje, kuriems buvo nustatytas koronavirusas prasidėjus naujiems mokslo metams.

Vėliau ši atmaina išplito ir kitose klasėse. Ja užsikrėtė 36 vaikai, įskaitant aštuonis vaikus ikimokyklinio ugdymo klasėse, antradienį pranešė pareigūnai. Tai pirmas didžiulis su mokykla susijęs viruso židinys nuo pandemijos pradžios.

Nepaisant liepą pradėto 12–17 metų paauglių skiepijimo dauguma vaikų Kinijoje yra nepaskiepyti. Tai kelia būgštavimų, kad naujausias viruso protrūkis Fudziane gali ypač smogti pažeidžiamiausiems šalies gyventojams.

Pareigūnai skuba numalšinti šį protrūkį, taikydami karantiną, kelionių apribojimus, masinį testavimą ir uždarydami mokyklas prieš artėjančią spalio 1 dienos valstybinę šventę, per kurios savaitę labai padaugėja kelionių.

Kinijos sukurtų vakcinų veiksmingumas nuo delta atmainos siekia beveik 60 proc., tačiau stiprinančioji skiepo dozė padidina antikūnų kiekį, anksčiau sakė Zhongas Nanshanas.

Šalis taip pat skuba pasigaminti informacinės RNR (iRNR) technologija paremtą vakciną. Manoma, kad šios technologijos vakcinos veiksmingiau apsaugo nuo delta atmainos. Šias vakcinas kuria Kinijos valstybinė įmonė „Sinopharm“ ir vietos bendrovė „Walvax Biotechnology“.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite