Kieta kova pažymėtoje Šiaulių regbio klasikoje – „Vairo-Kalvio“ pergalė (vaizdo įrašas)

Šiauliai
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Karšta ir negailestinga kova, nesuvaldytos emocijos ir aukšto lygio žaidimas. Visą tai šeštadienį buvo galima išvysti Zoknių stadione, kur vyko intriguojantis Šiaulių regbio grandų derbis, lėmęs galutinį komandų išsidėstymą „Top“ lygos reguliariajame sezone.

Šio sezono Baltijos regbio „Top“ lygos lyderis ir nugalėtojo titulą ginantis Šiaulių „Vairas-Kalvis“ 37:18 (23:6) nugalėjo „Baltrex-Šiaulių“ komandą ir tapo reguliariojo sezono nugalėtoju.

Ypač kieta kova vyko antrajame kėlinyje, kuriame buvo parodytos net trys geltonos ir dvi raudonos kortelės. Už muštynes iš aikštės 55-ąją min. buvo pašalinti Mindaugas Grigas („Baltrex-Šiauliai“) ir Justinas Urbonas („Vairas-Kalvis“).

17 taškų nugalėtojams pelnė Donatas Vilimavičius, po 5 - Gediminas Marcišauskas, Paulius Strigūnas, Mantautas Vilimavičius ir Kęstutis Marcišauskas.

„Baltrex-Šiaulių“ gretose 8 taškais pasižymėjo Laurynas Prelgauskas, 5 - Žygimantas Radžius ir Donatas Trumpickas.

Geriausiais žaidėjais pripažinti Donatas Vilimavičius („Vairas-Kalvis“) ir Donatas Trumpickas („Baltrex-Šiauliai“).

„Pergalę lėmė komandiniai mūsų veiksmai. Ruošėmės atsakingai kiekvienoms rungtynėms. Šiose rungtynėse kiek pametėme galvą, bet pirmajame kėlinyje žaidėme kaip iš natų. Džiugina toks žaidimas, kai visi dirba pagal planą. Antrajame kėlinyje nukrypome nuo plano ir žaidimas tapo padrikas. Bet džiaugiamės pergale“, - kalbėjo „Vairo-Kalvio“ kapitonas Mindaugas Misevičius.

„Vairo-Kalvio“ treneris Gediminas Marcišauskas džiaugėsi teigiamu rezultatu, bet apgailestavo dėl prarasto žaidėjo: „Rungtynėms specialiai nesiruošėme, turime visą ciklą, padarėme analizes po paskutinių rungtynių ir einame pirmyn. Gaila, kad dėl raudonos kortelės netekome žaidėjo, nes laukia finalinės kovos. Dabar dirbsime ir ruošimės pusfinaliui“.

„Baltrex-Šiaulių“ žaidėjas Arnas Urbonas tragedijos iš pralaimėjimo nedaro.

„Rungtynės buvo labiau principo reikalas. Tikėtina, kad mūsų dar lauks finalas. Pamatėme savo klaida, ypač strigo gynybinė linija, buvo vėjerių nesusikalbėjimas, bet apskritai, nuotaikos nėra blogos“, - sakė regbininkas.

„Rungtynės kaip visada - geros, kovingos. Rezultatas neatspinti kovos, kokią vyko. Praleidome daug lengvų taškų, padarėme per daug pražangų. Noriu pagirti savo komandą, ypač naujokus, kurie dar neturi tokių rungtynių patirties ir kibo į atlapus žmonėms, kurie sportuoja eilę metų“, - teigė „Baltrex-Šiaulių“ kapitonas Žygimantas Radžius.

Tuo tarpu kitose rungtynėse Uogrės mieste Latvijoje savo charakterį pademonstravo jaunoji Šiaulių ekipą. Lemiamose rungtynėse dėl ketvirtosios vietos ir paskutinio bilieto į pusfinalį šiauliečiai 15:10 (3:3) įveikė Kekavos „RC Miesnieki-Kekava“ (Latvija) ekipą.

Nerezultatyviose rungtynėse kovingai rungtyniavę „Šiaulių“ regbininkai antrajame kėlinyje surengė dvi gražias atakas ir pirmavo 15:3. Rungtynių pabaigoje latviai sumažino atsilikimą ir organizavo lemiamą šturmą. Nepaisant to, kad šiauliečiai svoriu nusileido varžovams, jie atsilaikė prieš lemiamą spaudimą ir išplėšė pergalę.

„Šiauliams“ po žeminimą pelnė Darius Selenis ir Laimonas Urbietis, taip pat 5 taškus surinko Matas Miežys. Latvijos komandai po 5 taškus pelnė Elmars Šefanovskis bei Juris Iesalnieks.

Geriausiais žaidėjais pripažinti Emils Balodis („RC Miesnieki-Kekava“) ir Deividas Vorašilka („Šiauliai“).

„Planavome, kad nesivelsime į jų grumtynių žaidimą, bet, kaip visada, į jį įsivėlėme, ir tai lėmė tokį mažą rezultatą. Daug darėme kvailų klaidų, tik šįkart kiek mažiau nei anksčiau, todėl ir rezultatas teigiamas. Žinoma, pabaigoje vos neprisižaidėme, bet atlaikėme varžovų spaudimą - kalbėjo „Šiaulių“ kapitonas Dominykas Matuzevičius - Jaučiame, kad esame pakilime. Po to, kai keletą metų praleidome žemesniame divizione, tai pereiti į „Top“ lygą buvo gana sunku, tačiau po truputį lipame, pratinamės, rezultatai gerėja. Svarbiausia, kad įgyvendinome savo tikslą žaisti pusfinalyje“.

„Niekada nėra lengva žaisti prieš „Miesnieki“ ekipą, ypač išvykoje. Buvo daug įtampos ir abi komandos darė daug klaidų, bet džiaugiuosi savo auklėtiniais, kurie parodė charakterį ir iškovojo pergalę. Labiau džiaugiuosi ne pergale, o žaidimu ir progresu. Tai yra svarbiausia šiai jaunai komandai. Nejautėme jokio spaudimo, nes „Top“ lygoje esame naujokai. Norime kiekvienose rungtynėse mėgautis regbiu. Niekas netikėjo, kad žaisime pusfinalyje, bet mes tą padarėme“, - džiaugėsi „Šiaulių“ treneris iš PAR Ntando Manyosha.

Latvijos ekipos atstovai apgailestavo dėl neišnaudotų progų pirmajame kėlinyje, kuomet kelis sykius šeimininkai buvo per kelis metrus nuo žeminimo ploto.

Reguliariajame sezone pirmąją vietą užėmė „Vairas-Kalvis“ (4 pergalės/0 pralaimėjimų), antrąją - Kauno „Žalgiris“ (3/1), trečiąją - „Baltrex-Šiauliai“ (2/2), ketvirtąją - „Šiauliai“ (1/3), penktąją - „RC Miesnieki-Kekava“ (0/4).

Po dviejų savaičių „Top“ lygos pusfinalyje žais „Vairas-Kalvis“ ir „Šiauliai“ bei Kauno „Žalgiris“ ir „Baltrex-Šiauliai“.