S. Puščiaus asmeninio archyvo nuotr.
Angle down Atgal

Kovoti su netvarka – kiekvieno piliečio pareiga

Naujienų portalo „Etaplius.lt“ skaitytojas dalinasi savo istorija.

Tai yra skaitytojo nuomonė, už kurios turinį „Etaplius.lt“ redakcija neatsako.

„Norėdamas, kad tavo mieste, šalia tavęs, būtų tvarka – būtina pačiam būti tvarkingam.

Man kai kurie sako, kad kova su netvarka yra bergždžia. Yra dalis tokių, kurie nori žinoti, kiek aš pats prisidedu ar esu prisidėjas prie miesto švarumo. Taigi aš visada atsakau, kad niekada nemėgau netvarkos.

Kai buvau jaunesnis, stengdavausi kiek galima daugiau prisidėti prie tų, kurie palaikydavo tvarką. Dar aš atkreipdavau dėmesį į neracionališkumą. Aš visada norėjau, kad mes išmoktumėme gyventi taip, kad pas mus atvažiuotų iš kitų miestų ar net respublikų pasimokyti.

Didžiausias ir nereikalingiausias išlaidas sudaro neūkiškumas. Štai dabar visi matome, kokie nutrupėję šaligatviai. Dabar viskas griaunama ir klojamos plytelės ar trinkelės. Atsiranda didžiulės išlaidos. O jeigu būtų nuo seno organizuotos šaligatvius prižiūrinčios brigados arba kaip senovėje, kai būdavo kelių meistrai, kurie pastėbėję suskilusią plytelę ją pakeisdavo.

Tačiau kažkodėl įsitvirtino sovietinė aplaidumo tvarka. Man nemažai laiko teko pabūti sovietinėje Rusijoje, tai aš tiek prisižiūrėjau netvarkos atvejų, kad siekiant juos aprašyti ir registruoti susidarytų daug tomų. Juk visada pigiau yra klebančią sagą prisiūti, nei laukti iki to momento kada ji nutrūks ir reikės pirkti naują“.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite