Angle down Atgal

Kviečia pasirašyti peticiją: "Kiek skurdinsime kultūros darbuotojus?"

Tai yra skaitytojo nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako.

Jau sukanka dveji metai kai valstybės valdymą perėmė Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga ir jos deleguota profesionalų Vyriausybė.

2016 m. į LR Seimą rinkimų metu LVŽS žadėjo ypatingą dėmesį kultūrai. Kultūros sektorių įvardijo kaip būsimą strateginį, cituoju fragmentą iš LVŽS programos: „GYVYBINGA LIETUVOS KULTŪRA – PILIETIŠKOS IR DARNIOS VISUOMENĖS PAGRINDAS. Įtvirtinsime strateginį Lietuvos kultūros vaidmenį valstybės politikoje. Atnaujinsime kultūros finansavimo sistemą sudarydami daugiau galimybių puoselėti kultūrą regionuose. Atnaujinsime kultūros infrastruktūrą."

Tačiau jau praėjus pusei 2016-2020 m. Seimo kadencijos, rimtų darbų kultūros srityje nelabai matyti. Kultūros darbuotojai gauna atlyginimą vos kiek didesnį už minimalų, reikalavimai ir darbų apkrovimas kultūros darbuotojui tik didėja. Jaunas žmogus, baigęs studijas ir atėjęs į kultūros sektorių neužsibūna, nes nemato čia visiškai jokių perspektyvų.

Vyresnio amžiaus kultūros darbuotojai, atidavę daugel savo gyvenimo metų darbui, nebesitiki gerų permainų ir dantis sukandę laukia senatvės pensijos, kuri toli garžu paguodžiančiai neatrodo, tad meldžiasi už galimybę dirbti esant pensijoje. Tai šiandien, ekonomikai kylant, kainų šuoliams pasiekus neregėtas aukštumas, kultūros „aristokratas" – kultūrininkas klūpo prie valstybės vartų...

Prie peticijos galite prisidėti paspaudę nuorodą https://www.peticijos.lt/visos/74845

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite