Angle down Atgal

Kiek šiemet kainuos kalėdinės šventės darželiuose?

Visai nebesvarbu, kokio amžiaus vaiką tėvai veda į darželį. Kasmet artėjant šv. Kalėdoms didžioji dalis tėvelių plačiai atveria pinigines. Egzistuoja nerašytas susitarimas pirkti dovanėles vaikams, auklėtojoms, samdyti animatorius ir t. t. Galiausiai vieno vaiko šventė darželyje tėveliams gali atsieiti 20–50 Eur.

Šventė lauke su tėvų apmokamu animatoriumi

Dėl karantino daugelis darželių neorganizuoja kalėdinių švenčių, jas pakeičia renginiais lauke arba atskirų grupių šventinėmis programomis. Pastarasis variantas bene pigiausias: auklėtojos persirengia Kalėdų Seneliu ir Snieguole, padainuoja ir pašoka su vaikučiais, išsidalija tėvų pirktas dovanėles, viską nufilmuoja ir perduoda tėveliams.

Bet tokia idėja tinka anaiptol ne visiems. Etaplius kalbino kelis tėvelius, kurių vaikai lanko skirtingus Šiaulių darželius. Pasirodo, kalėdinė šventė atneša į grupes ne taiką, o pykčius ir nesutarimą.

Animatorius – jau būtinybė?

Kai kurie darželiai grupių tėveliams siūlo patiems samdyti animatorių, kuris pravestų lauke kalėdinę šventę. Įprastai 30 min. animatoriaus paslaugų šventiniu laikotarpiu kainuoja apie 100 Eur.

4-erių berniuką auginanti Raimonda Etaplius pasakojo, kad darželio administracija uždraudė pirkti individualias dovanas vaikams – vietoj jų kviestis animatorių arba pirkti grupei bendrą dovaną. Pasak jos, šis sprendimas priimtas nesitarus su tėvais.

„Animatoriaus kai kurie tėveliai nenori, nes per brangu. Ir didele tikimybė, kad vaikas sirgs, tada negalės dalyvauti šventėje. Likusiems vaikams padalinta animatoriaus paslaugų suma gali ženkliai padidėti, todėl atsisakėme šios minties išvis. Nors aš norėčiau animatoriaus sūnaus šventėje – jei dovanų negaus, tai bent emocijų parsineš, nes tos auklėtojos ir jų „bajeriai“ vaikams jau pabodę, gi kasdien tas pats. Naujas žmogus įneštų gaivos. Kai kurie tėvai animatoriaus nepageidauja ir dėl pandemijos, bet užsikrėsti koronavirusu galime bet kur“, – pasakoja mama.

Galiausiai nuspręsta pirkti bendrą dovaną, o ši, pasirodo, labiau tinkanti mergaitėms.

„Aš turėsiu dėti pinigus, o mano vaikas net nežais su tuo daiktu. Kai tai pasakiau kitiems tėvams, likau pati blogiausia“, – apgailestauja berniuką auginanti mama.

Kieno dovanėlė šiemet brangiausia?

Dvimetę dukrą auginanti Kristina sako, kad po 20–30 Eur renkama ko ne kas mėnesį: kanceliarinėms prekėms, Mokytojų dienai, kalėdinėms vaikų ir auklėtojų dovanoms, animatoriams.

„Mokytojo dienos proga auklėtojoms dovanojome 80 Eur vertės saldėsių rinkinį. Per Kalėdas joms dovanosime 50 Eur dovanų čekius, auklėtojų juk ne viena, o vaikų dovanėlės bus 5–10 Eur vertės, o dar auklėtojos sakė nupirkti ir skanėstų vaikams, vaisių ar pan. “ – sako mama.

4-metės mergaitės mama Brigita didelės problemos nemato: „Jungiamos dvi grupės, atvyks Kalėdų Senelis, vienam vaikučiui programa kainuos iki 5 Eur. Grįžę į grupę, ras dovanėles, kurioms irgi neišlaidausime. Nupirkome po knygelę kiekvienam ir dvi bendras dovanas, kurios liks grupėje. Tai dar susirinkome po 10 Eur, iš kurių nupirksim ir dovanas vaikams, ir auklėtojoms simbolines dovanėles.“

Savivaldybė nesikiša

Rasa Biknienė, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Žmonių gerovės ir ugdymo departamento Švietimo skyriaus vyr. specialistė, sako, kad švietimo skyrius šiais mokslo metais nėra gavęs nusiskundimų dėl švenčių organizavimo ar vaikų aprūpinimo individualiomis ugdymo priemonėmis ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

Pasak jos, ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenės pačios nusprendžia, kaip sutikti šventes, nes tai įstaigos vidaus reikalas.

„Kiekvienoje įstaigoje finansinius klausimus svarsto ir priima sprendimus įstaigos taryba, kurios daugumą sudaro ugdytinių tėvai. Dėl vaikų aprūpinimo individualiomis ugdymo priemonėmis kiekvienoje įstaigoje irgi sprendžia įstaigos taryba“, – sako vyr. specialistė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite