Vilnius

BC Vilniaus „Kibirkštis“ nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt

67434

Vilniaus „Kibirkšties“ komandai nepavyko iškovoti antrosios pergalės Europos moterų krepšinio lygos (EWBL) ture Vilniuje. Sostinės klubas ketvirtadienį 62:76 (18:31, 18:19, 11:11, 15:15) pralaimėjo Amsterdamo „Angels“ (Olandija) ekipai.

„Kibirkšties“ komanda po šios nesėkmės baigė kovas šių metų Europos moterų lygoje. Vilnietės per septynerias rungtynes iškovojo vieną pergalę ir liko paskutinėje - aštuntojoje - B grupės vietoje.

Ketvirtadienio mače „Angels“ komanda nuo rungtynių pradžios perėmė iniciatyvą į savo rankas. Jaunesnės varžovės pasinaudojo greitu puolimu ir jau per pirmas 10 minučių susikrovė dviženklį pranašumą (31:18). Antrame kėlinyje žaidimas išsilygino, tačiau „Kibirkšties“ komandai nepavyko sumažinti atsilikimo (36:50).

Trečią kėlinį abi komandos pradėjo daugiau dėmesio skirdamos gynybai. Tiek lietuvės, tiek olandės sunkiai skynėsi kelią krepšio link ir po 30 minučių kovos švieslentėje degė 14 taškų „Kibirkšties“ deficitas (47:61). Ketvirtojo kėlinio pradžioje viešnios savo pranašumą padidino iki 20 taškų ir visos vilniečių pastangos pakeisti rezultatą buvo bevaisės.

„Kibirkšties“ komandoje rezultatyviausia buvo Gabija Meškonytė. Puolėja per 30 min. pelnė 17 taškų, atkovojo 6 kamuolius, blokavo 2 metimus, tačiau net 6 kartus suklydo.

Geriausios žaidėjos prizas Vilniaus komandoje atiteko Daliai Donskichytei, kuri surinko 10 taškų, perėmė 7 ir atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau 5 kartus suklydo.

Ieva Šimkutė (11 atk. kam., 4 rez. per.) ir Justina Miknaitė pelnė po 10 taškų, Livija Sakevičiūtė - 6, Emilija Grigaliūnaitė - 4, Agnė Bobinaitė - 3, Miglė Purlytė - 2, Eglė Zabotkaitė (8 atk. kam.) ir Justina Kraujūnaitė taškų nepelnė.

Šiame mače „Kibirkšties“ komandai negalėjo padėti traumuotos Morgan Pullins ir Urtė Slavickaitė.

„Angels“ ekipoje Kiki Fleuren surinko 23 taškus, Yfke Hoek - 17, o Lisanne De Jonge - 13.

Kitose turo Vilniuje rungtynėse Maskvos „Dinamo“ (Rusija) 58:50 įveikė Minsko „Horizont“ (Baltarusija) ekipą.

B grupės lentelė.

1. Rygos TTT (Latvija) 7 pergalės/0 pralaimėjimų

2. Brno „Basket Žabiny“ (Čekija) 5/1

3. „Lulea Basket“ (Švedija) 4/1

4. „Pieštanske Čajky“ (Slovakija) 3/3

5. Minsko „Horizont“ (Baltarusija) 2/5

6. Amsterdamo „Angels“ (Olandija) 2/5

7. Maskvos „Dinamo“ (Rusija) 2/5

8. Vilniaus „Kibirkštis“ (Lietuva) 1/6.

„Kibirkšties“ komanda Europos lygoje įveikė Rusijos klubą

Tiesa, tai buvo tik pirmoji „Kibirkšties“ komandos pergalė per šešerias rungtynes.

Šiame susitikime „Kibirkšties“ komandai negalėjo padėti traumuotos Morgan Pullins ir Urtė Slavickaitė.

„Kibirkšties“ ekipa geriau pradėjo rungtynes ir per pirmas 10 minučių visose kategorijose buvo viena koja priekyje bei susikrovė 5 taškų pranašumą (20:15). Antrame ketvirtyje „Kibirkšties“ pranašumas buvo pasiekęs dviženklį (29:19), tačiau nesėkmingai sužaista trijų minučių atkarpa leido viešnioms iš Rusijos sumažinti atsilikimą iki 1 taško (39:38).

Trečiasis kėlinys vyko lyg ant svarstyklių. Pirmavo tai viena, tai kita komanda, o didesnės persvaros nepavyko įgyti nei vienoms krepšininkėms. Tačiau paskutinėmis ketvirčio minutėmis iniciatyvos ėmėsi Vilniaus klubo gynėja Dalia Donskichytė, kuri pelnė 7 taškus, o „Kibirkštis“ nutolo (63:54).

Ketvirtą kėlinį galingai pradėjo „Dinamo“ komanda, kuri per penkias minutes sugebėjo sumažinti atsilikimą iki 4 taškų (66:62). „Kibirkšties komanda nesutriko ir surengusi kelias rezultatyvias atakas atstatė pusiausvyrą. Paskutinę minutę Vilniaus klubas įtvirtino pirmąją pergalę - 80:69.

Dar vienas puikias rungtynes sužaidė Gabija Meškonytė, kuri buvo pripažinta geriausia rungtynių žaidėja ir gavo specialių Europos moterų lygos prizą. Puolėja per 37 minutes pelnė 26 taškus, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius.

Livija Sakevičiūtė pelnė 14 taškų, Agnė Bobinaitė - 12, Dalia Donskichytė - 11/

„Dinamo“ komandoje Natalija Potemina surinko19 taškų, Marija Savina - 17, o Polina Fedorova - 15.

Kitose turo Vilniuje rungtynėse Amsterdamo „Angels“ iš Nyderlandų 72:67 nugalėjo Minsko „Horizont“ iš Baltarusijos ir taip pat iškovojo pirmąją pergalę sezone. Nugalėtojų gretose Lisanne De Jonge pelnė 20 taškų, o baltarusių ekipoje Jevgenija Korotygina surinko 21 tašką.