V. Bičiūnaitės nuotr.
Angle down Atgal

Kiaušinius dažome… krepiniu popieriumi

Tie, kurie kuria darbelius iš krepinio popieriaus, tikrai žino, kad drėgnomis rankomis jo nepačiupinėsi, nes iškart subliukš, o ant odos atsiras spalvotų dėmių, kurių lengvai nenuplausi. Šią popieriaus savybę įmanoma pritaikyti dažant kiaušinius. To Pandėlio kultūros centre mokė Renata Bernatonienė.

Taip marginti nesudėtinga, tik prieš imantis darbo reikėtų apsimauti vienkartines pirštines. Spalvotą krepinį popierių sukarpome siauromis juostelėmis arba kvadratėliais, suberiame ant popierinio rankšluosčio lapelio. Imame virtą kiaušinį, jį dedame ant sukarpyto krepinio popieriaus ir apvyniojame tuo pačiu popierinio rankšluosčio lapeliu. Svarbu, kad popierius tolygiai apgultų kiaušinį, nes kitaip prastai nusidažys. Tada kiaušinį apsukame bent dviem gumelėmis, iš visų pusių apipurškiame vandeniu tiek, kad gerai peršlaptų krepinis popierius. Atsargiai pavoliojame tarp delnų, kad popierius prisispaustų prie lukšto, ir paliekame bent 10 min. Išvyniotas margutis nušluostomas.

Marginant nauju būdu, šeimininkes dažnai kankina klausimas, ar dažai persismelkia per lukštą. Šiuo atveju tai priklauso nuo lukšto storio. Storas lukštas nepraleido dažų, tad kiaušinio baltymas ir liko baltas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite