Angle down Atgal

Ket­vir­ta­die­niais – del­finų pa­si­ro­dy­mai

Žiū­ro­vai vėl ga­li pa­ma­ty­ti del­finų pa­si­ro­dy­mus. Kiek­vieną ket­vir­ta­dienį 14 val. 30 min. Lie­tu­vos jūrų mu­zie­jaus feis­bu­ke ren­gia­mos tie­sio­ginės trans­lia­ci­jos iš del­fi­na­riu­mo.

Delfinariume gyvena 16 delfinų – Juodosios jūros afalinų ir penki Kalifornijos jūrų liūtai. Jais rūpinasi 15 trenerių ir du veterinarijos gydytojai.

Delfinų treneriai, praleidžiantys su šiais gyvūnais visą dieną, sako, kad jie – tikrai išskirtiniai. Delfinai neturi uoslės, bet, kaip ir žmonės, jaučia skirtingus skonius: sūrumą, kartumą, saldumą ir rūgštumą. Delfinai atpažįsta save veidrodyje. Kiekvienas delfinas būryje turi „vardą“ ir kiti jį šaukia būtent juo.

Kartais mokslininkai net juokauja, kad delfinai yra lyg ateiviai, drauge su mumis gyvenantys toje pačioje planetoje: jų echolokacijos sistema veikia taip tobulai, kad vandenyje 30 m atstumu gali nustatyti, ar daiktas metalinis, plastikinis, ar medinis. Kvėpuoja ne refleksiškai, kaip mes, o sąmoningai. Todėl miegant vienu metu ilsisi tik pusė jų smegenų.

Delfinariumas Smiltynėje pastatytas 1993 metais. Pirmieji penki delfinai – Juodosios jūros afalinos – į Smiltynę atgabenti iš Sevastopolio.

Lietuvos jūrų muziejaus informacija

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite