Angle down Atgal

Ketvirtą ketvirtį didžiausią apyvartos mažėjimą patyrė apgyvendinimo įstaigos

Per ketvirtą praėjusių metų ketvirtį dėl veiklos suvaržymų, susijusių su koronaviruso pandemija, didžiausią apyvartos (be PVM) mažėjimą, palyginti su trečiuoju ketvirčiu, patyrė apgyvendinimo įstaigos – 43 proc., bei kelionių agentūrų, ekskursijų organizatorių, išankstinio užsakymo paslaugų ir susijusios veiklos įmonės – 19,5 proc., pranešė Statistikos departamentas.

Nurodoma, kad transporto, apgyvendinimo ir paslaugų įmonių apyvarta (be PVM) ketvirtį ketvirtį sudarė 7 mlrd. eurų to meto kainomis ir, palyginti su trečiu ketvirčiu, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, padidėjo 1,1 proc. (nepašalinus – 7,6 proc.).

Transporto ir sandėliavimo įmonių apyvarta (be PVM) ketvirtą ketvirtį sudarė 3,2 mlrd. eurų to meto kainomis ir, palyginti su praėjusiu ketvirčiu, ūgtelėjo 3,7 proc. (nepašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtakos – 8,3 proc.).

Pasak Statistikos departamento, išaugo oro transporto ir sandėliavimo bei transportui būdingų paslaugų įmonių pajamos – atitinkamai 7,7 ir 2,3 proc. pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, nepašalinus – 8,9 ir 10,6 proc.

Apgyvendinimo įmonių apyvarta (be PVM) minimu laikotarpiu sudarė 26,8 mln. eurų to meto kainomis, arba 43 proc. mažiau nei praėjusį ketvirtį (nepašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtakos – 65,9 proc.).

Paslaugų įmonių apyvarta (be PVM) sudarė 3,7 mlrd. eurų to meto kainomis, arba 0,7 proc. daugiau nei trečiąjį ketvirtį (nepašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtakos – 8,4 proc.).

Daugiausia – 16 proc. – pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką augo pagrindinių buveinių bei konsultacinės veiklos įmonių pajamos (nepašalinus – 67,6 proc.), informacinių paslaugų veiklos – 15,8 proc. (nepašalinus – 25 proc.), reklamos ir rinkos tyrimo – 15,5 proc. (nepašalinus – 39,2 proc.), kitos profesinės, mokslinės ir techninės veiklos įmonių pajamos – 10,5 proc. (nepašalinus – 34,3 proc.).

Mažėjo kelionių agentūrų, ekskursijų organizatorių, išankstinio užsakymo paslaugų ir susijusios veiklos įmonių pajamos – 19,5 proc. (nepašalinus – 7,7 proc.), administracinės veiklos, įstaigų ir kitų verslo įmonių aptarnavimo veiklos – 14,9 proc. (nepašalinus – 11,7 proc.), meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo veiklos įmonių pajamos – 10,5 proc. (nepašalinus – 3,5 proc.).

ELTA 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite