Angle down Atgal

Keturis kartus pasaulio čempionas pristatė egzotinę sporto šaką Lietuvoje

Lietuvos šachmatų bokso bendruomenė ir šio sporto propaguotojai vakar surengė treniruotę - seminarą su keturis kartus šios sporto šakos pasaulio čempionu Dymeru Agasarianu.

Sekmadienį šachmatų ir bokso aktyvistai bei naujovių mėgėjai rinkosi sporto klube, kad išbandytų egzotine vadinamą sporto šaką - šachmatų boksą. Daugkartinis šachmatų bokso čempionas D. Agasarianas pristatė šios sporto šakos istoriją ir raidą pasaulyje. Nors šachmatų boksas dar jauna (tik nuo 2003 m. plėtojama iniciatyva), tačiau šiuo sportu aktyviai domisi ir jį propaguoja Vokietijos, Anglijos, Rusijos, Indijos, Prancūzijos ir kitų šalių entuziastai. Renginio metu nebuvo apsiribota tik kalbomis - pravesta treniruotė, kurią vainikavo parodomoji šachmatų bokso dvikova, kuri baigėsi draugiškomis lygiosiomis.

Šachmatų boksas savo gerbėjus žavi tuo, kad čia apjungiamos dvi lyg ir nieko bendro tarp savęs neturinčios sporto šakos: stalo žaidimų karalius - šachmatai, reikalaujantys didelio susikaupimo, loginio mąstymo, ramybės, ir boksas - viena iš tų sporto šakų, kurios siejamos su stipriu fiziniu ir psichologinio pasirengimu. Pagal klasikinę schemą kovojama 11 randų: šeši šachmatų ir penki bokso. Pradedama šachmatais, kuriuos keičia bokso kova ringe. Tokia besikeičianti situacija žavi šios sporto šakos aistruolius, nes persiorientuoti nuo vieno veiksmo į kitą nėra taip paprasta, reikalinga maksimali koncentracija. Grįžus prie lentos po bokso raundo reikalinga suvaldyti užplūdusį adrenaliną ir šaltakraujiškai priiminėti sprendimus prie šachmatų lentos. Čia galima nugalėti savo oponentą tiek šachmatų partijoje, tiek bokso ringe.

Visa tai vyko ir šiame renginyje. Po šios sporto šakos pristatymo visi kartu su pasaulio čempionu D. Agasarianu priešakyje dalyvavo bendroje treniruotėje, kurioje ne tik sportavo, bet ir gilinosi į šachmatų sporto subtilybes. Lietuvoje šią vasarą jau vyko keletas draugiškų turnyrų, kuriose buvo savo jėgas išbandė sunkiasvoriai. Pirmieji žingsneliai žengti. Perspektyvoje planuojama organizuoti šios egzotinės sporto šakos pristatymą plačiajai visuomenei, nes susidomėjusių ir norinčių išbandyti save šioje dvikovėje tikrai yra. Veiklą vysto Lietuvos šachmatų bokso federacija.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite