Angle down Atgal

Keturiolikmetė rankininkė įsitvirtino devyniolikmečių rinktinėje

Lietuvos jaunių (iki 19 metų) merginų rankinio rinktinė toliau intensyviai ruošiasi artėjančiam Europos čempionatui Klaipėdoje. Kartu su šia rinktine dirba ir už daugelį komandos draugių net ketveriais metais jaunesnė druskininkietė Vakarė Damulevičiūtė, kuri sugebėjo įsitvirtinti šios rinktinės galutiniame šešioliktuke.

Liepos 15-21 dienomis Klaipėdoje vyksiantis Europos čempionatas 14-metei Vakarei bus jau antrasis šią vasarą. Prie Lietuvos 19-mečių rinktinės mergina prisijungė tiesiai po Europos 17-mečių paplūdimio rankinio čempionato Lenkijoje, kur Lietuvos merginų rinktinei pavyko pakartoti geriausią visų laikų Lietuvos paplūdimio rankininkų rezultatą ir užimti aštuntąją vietą.

Viena kertinių paplūdimio rinktinės žaidėjų buvusi Vakarė teigė, kad patirtis rungtyniauti ant smėlio jai paliko puikų įspūdį: „Pats čempionatas Lenkijoje buvo suorganizuotas įspūdingai, tada prisiminimų liko tikrai daug, o ir pats paplūdimio rankinis yra labai įdomus ir dinamiškas žaidimas".

Iš viso V. Damulevičiūtė šią vasarą atstovauja net trims skirtingoms Lietuvos rinktinėms. Po Europos čempionato kovų Klaipėdoje rankininkė jungsis prie 17-mečių rinktinės, su kuria rungtyniauti vyks į Gruzijoje vyksiančias Europos pirmenybes.

„Aš manau, kad esu pasiruošusi ir labai noriu jose dalyvauti. Noriu pasisemti, kuo daugiau patirties ir su visomis rinktinėmis siekti aukščiausių tikslų", - apie žaidimą net trijose skirtingose rinktinėse kalbėjo V. Damulevičiūtė.

Prie didelių krūvių ši sportininkė jau yra įpratusi. Jau dabar mergina treniruojasi penkis kartus per savaitę, o dalis jos treniruočių vyksta ir individualiai su treneriu: „Krūviai negąsdina. Su treneriais daug dirbame ir individualiai. Be abejo, dirbant su vyresnėmis jaučiasi, kad jos greitos, stiprios, bet stengiuosi nuo jų per daug neatsilikti".

Geras V. Damulevičiūtės fizines savybes išskyrė ir 19-mečių rinktinės vyriausiasis treneris Karolis Kaladinskas: „Fiziškai Vakarė tikrai gerai pasiruošusi. Mergina noriai dirba treniruotėse, turi kovotojos charakterį. Jeigu jo neturėtų, jos čia tikrai nebūtų".

Nors druskininkietė yra daug jaunesnė už savo komandos drauges bei didžiąją dalį varžovių, tačiau treneris K. Kaladinskas jai jau turi aiškias užduotis čempionato metu: „Savo pozicijoje dešiniajame pusiau krašte ji nelabai kuo nusileidžia kitoms komandos žaidėjoms. Tiesa, čempionato metu daugiau jai matome gynybines funkcijas".

Pati V. Damulevičiūtė džiaugiasi šiltu priėmimu į komandą ir iš artėjančio čempionato tikisi pasisemti, kuo daugiau patirties: „Suprantu, kad žaisti gausiu nedaug minučių, bet stengsiuosi jas išnaudoti maksimaliai ir gauti kiek įmanoma daugiau patirties. Džiaugiuosi būdama šioje rinktinėje, kadangi komanda labai draugiška ir puikiai mane priėmė. Visos laikomės kaip vienas kumštis, kaip šeima ir tikrai, manau, kad galime daug pasiekti".

Jau dabar Alytuje sportuojanti V. Damulevičiūtė savo ateitį sieja su rankiniu: „Sportuoju rankinį nuo šešerių metų, niekada nepraleidžiu treniruočių, stengiuosi viską atlikti, kuo geriau, kiekvienose rungtynėse noriu atiduoti maksimumą. Sieju savo ateitį su rankiniu, svajoju vieną dieną pasiekti patį aukščiausią lygį".

„Mano idealas aikštėje yra Nikola Karabatičius, siekiu ir noriu būti tokia kaip jis", - paklausta apie mėgstamiausią rankininką kalbėjo V. Damulevičiūtė.

Europos merginų rankinio čempionatas Klaipėdoje startuos jau liepos 15 dieną. Pirmosiomis Lietuvos rinktinės varžovėmis bus Šveicarijos rankininkės. Be jų, lietuvių grupėje dar laukia kovos su Gruzijos ir Šiaurės Makedonijos rinktinėmis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite