Angle down Atgal

Keramika visiems

Nuskambėjus mūsų tautinės šventės akordams Marijampolės „Smalsučio“ pradinė mokykla sukvietė pedagogus į seminarą-praktikumą „Šaltoji spalvotoji keramika. Etnokultūros tradicijų puoselėjimas“. Seminare patyrimo sėmėsi Marijampolės ir kitų savivaldybių darželių auklėtojos, dailės mokytojos ir daugiafunkcio centro pedagogai.

Tai buvo tartum šventinės dienos pratęsimas puoselėjant lietuvybę. Džiaugėmės pateikta naujove – šaltosios keramikos technologija. Lektorė dailės mokytoja metodininkė Danutė Šilingienė plačiai pateikė šios naujovės privalumus. Tai darbas su kokybiška natūralaus molio mase, kuri išdžiūsta patalpoje ir sukietėja – šis lipdymo būdas vadinamas šaltąja keramika. Šiai technologijai nereikia molio deginimo krosnies, reikalaujančios atitinkamų sąlygų ir didelių investicijų. Kadangi molis nelimpa prie rankų, neteršia aplinkos, galima su juo dirbti darželio grupėse, mokyklos klasėse ir lauko aikštelėse.

Gėrėjomės „Smalsučio“ pradinės mokyklos mokinių ir mokytojos Danutės atliktais darbais. Sėmėmės patirties naudojant senovinius lipdymo būdus. Darbelius puošėme tautiniais raštais, augaliniais motyvais. Prisiminėme etnokultūros tradicijas, lietuvių liaudies tautinius simbolius. Aiškinomės simbolių reikšmes ir kilmę. Po to savo gebėjimus pritaikėme lipdydamos molio plokšteles, dekoruotas vingriaisiais raštais. Jais mūsų senoliai puošė kraičio skrynias, baldus. Džiaugiamės, kad atradome dar vieną galimybę puoselėti su vaikais liaudies meną nesudėtinga ir lengvai prieinama forma.

„Smalsučio“ mokyklos mums suteiktas naujoves pritaikysime ugdytinių meninėje raiškoje, padėsime vaikams atrasti tik jiems priimtiniausią lietuviško meno stilių.

Kalvarijos lopšelio-darželio „Žilvitis“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite