Angle down Atgal

Kenksmingi maisto produktai, kurių neturėtų valgyti moterys

Moters hormonai yra subtilus dalykas, nes moterų savijauta ir nuotaika priklauso nuo hormonų kiekio. Sužinokite, kas nerekomenduojama, ir, atvirkščiai, kas yra naudinga, norint palaikyti hormonų pusiausvyrą bei kokie maisto produktai moterims ypač reikalingi!

Moters grožis ir sveikata neatsiejamai susiję su tuo, ką ji valgo. Tiesą sakant, mūsų mityba netiesiogiai veikia organizmo mechanizmus, ypač specifinių hormonų gamybą. Tinkamai subalansuota mityba padės išlaikyti optimalų kūno svorį.

Hormonai ir dieta

Bet kuri graži moteris ypatingą dėmesį skiria produktams, kuriuos ji valgo. Siūlome sąrašą rekomenduojamų produktų, kurių turėtų vengti moterys. Subalansuota mityba padeda palaikyti hormonų pusiausvyrą.

Šios produktų rekomendacijos tinka visų amžiaus grupių moterims. Šie patarimai padės merginoms išgyventi vadinamąsias kritines dienas be rimtų padarinių. O vyresnio amžiaus moterys privalo atsižvelgti į šį sąrašą, nes subalansuota mityba palengvins skausmingas menopauzės apraiškas.

Naudingi maisto produktai

Paukštiena, riebi žuvis

Šie produktai yra pagrindinis baltymų šaltinis. Padeda palaikyti raumenų audinį. Menopauzės metu moterys dažnai numeta svorio ir tai gali sukelti raumenų elastingumo praradimą.

Paukštiena ir riebi žuvis kompensuoja prarastus baltymus ir atlieka raumeninio audinio stiprinimo funkciją. Be to, riebios žuvų rūšys (lašiša, skumbrė, sardinė) padeda palaikyti nuotaikos svyravimus, padeda atsispirti širdies ir kraujagyslių sistemos negalavimams ir piktybiniams navikams.

Lapinės daržovės

Beveik visų rūšių kopūstai: brokoliai, balti kopūstai, Briuselio kopūstai, žiediniai kopūstai, Pekino kopūstai, kovoja su per dideliu estrogeno kiekiu organizme, todėl sumažėja krūties vėžio tikimybė. Perteklinis hormono estrogeno kiekis menopauzės metu gali sukelti papildomų kilogramų priaugimą.

B grupės vitaminai

Produktai, kurių sudėtyje yra vitamino B trūkumas, provokuoja depresinių būsenų atsiradimą. Moterims ypač svarbu į savo meniu įtraukti maisto produktus, kuriuose yra didelis visų B grupės vitaminų rodiklis ( pavyzdžiui, nesmulkinti grūdai, neriebi jautiena).

Šparagai, melionai, salotos

Šie produktai padeda kovoti su nemalonia pilvo pūtimo problema. Į savo racioną įtraukdami šparagus, salotas, melioną, galite išvengti šios būsenos.

Kenksmingi maisto produktai jūsų hormonams

Cukrus

Cukraus ir fruktozės turintys produktai neigiamai veikia moters hormonus. Faktas yra tas, kad vartojant nemažą kiekį desertų ir saldžių gėrimų, ne tik padidėja svoris, bet ir išprovokuojami nepageidaujami moters hormonų pokyčiai.

Kava ir gėrimai su kofeinu

Draudžiama gerti kavą ir arbatą, su liesu pienu ar trupučiu grietinėlės. Nepamirškite, kad gėrimai su kofeinu gali išprovokuoti karščio bangas ir stiprų prakaitavimą.

Alkoholiniai gėrimai

Alkoholis taip pat gali sukelti karščio bangas ir prakaitavimą. Žinoma, taurė vyno niekam nepakenks, bet, jei jaučiate šiuos simptomus, prasminga kategoriškai atsisakyti alkoholio. Yra žinoma, kad alus keičia moters hormoninį foną. Piktnaudžiavimas šiuo gėrimu sukelia sveikatos problemų.

Maistas, kuriame yra daug riebalų

Neriebaus maisto, vaisių, daržovių, neskaldytų grūdų vartojimas teigiamai veikia moters hormoninį foną. Šie produktai sumažina pleiskanojimą ir prakaitavimą, o riebus maistas tai tik paskatina.

Aštrus maistas

Aštrūs padažai ir pagardai taip pat išprovokuoja karščio bangas ir didelį prakaitavimą. Moterims patariama aštrius padažus pakeisti žolelėmis ir lengvais prieskoniais, kurie naudingi organizmui.

Mielos moterys, gerai pasirūpinkite savo sveikata. Dabar žinote, kokie maisto produktai yra naudingi jums, tad stenkitės juos vartoti kuo dažniau!

https://zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite