Angle down Atgal

Kelmėje paminėta žydų genocido diena

2020-ieji metai yra paskelbti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais. Lietuvos žydų genocido atminimo dieną rugsėjo 23 d. Kelmėje nužudytų žydų atminimas buvo pagerbtas prie žydų genocido aukų paminklo Dirvoniukų kaime.

Tą pačią dieną Kelmės krašto muziejuje pristatyta atnaujinta ekspozicija ir kilnojamoji paroda „Žydų kultūros pėdsakai Kelmėje. Ichokas Meras“. 2020 m. sukanka 60 metų, kai 1960 m. buvo išleista Icchoko Mero knyga „Geltonas lopas“. Parodoje eksponuojama 20 didelio formato fotografijų iš įvairių rašytojo Icchoko Mero gyvenimo periodų, šešiuose mobiliuose stenduose pateikta informacija apie Kelmės žydų istoriją, rašytojo Icchoko Mero svarbiausius gyvenimo faktus, bei jo kūrybą. Muziejaus ekspozicija praplėsta sukurtu interaktyviu turiniu, įgarsintu pasakojimu apie rašytoją, persipinančiu su fotografijų, dokumentų, knygų demonstravimu ir kt.

Kelmės miesto centre arčiausiai vietos, kurioje stovėjo žydų sinagogos ir maldos namai, visuomenei pristatytas informacinis stendas „Kelmės žydų bendruomenė“. Nuo XVIII a. sinagoga, o vėliau visas sinagogų su maldos namais kompleksas stovėjo apytiksliai dabartinės Vytauto Didžiojo gatvės pastatų Nr. 49 ir Nr. 51 vietoje. Informacinį stendą parengė Kelmės krašto muziejus. Renginyje gausiai dalyvavo Jono Graičiūno gimnazijos moksleiviai.

Projektą dėl informacinio stendo „Kelmės žydų bendruomenė“ pastatymo rėmė Kelmės rajono savivaldybė.

Projektą dėl ekspozicijos atnaujinimo ir parodos „Žydų kultūros pėdsakai Kelmėje. Icchokas Meras“ parengimo rėmė Lietuvos kultūros taryba ir Kelmės rajono savivaldybė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite