Angle down Atgal

Kelių tvarkymo ypatumai Trakų rajone: darbų numatyta daug, gyventojai nori daugiau

Trečiadienį šalies kelių projektams paskirstyta dar beveik 51 milijonas eurų. Iš Vilniaus apskrities savivaldybių liūto dalis atiteko Trakų rajonui. Iš viso rajono žvyrkeliams tvarkyti skirta 2,582 mln. eurų. Dar 97,6 tūkst. eurų skirta jau asfaltuotų kelių tvarkymui.

Pasak Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Dariaus Kvedaravičiaus, toks Susisiekimo ministerijos dosnumas maloniai nustebino. Tikimasi, kad pavyks padaryti gerokai daugiau darbų, nei buvo numatyta.

„Tvarkydami rajono kelius ir gatves, šiemet nudirbsime daugiau nei planavome. Susisiekimo ministro įsakymais dėl ekonomikos skatinimo paskirstytos lėšos kelių asfaltavimui. Tvarkysime žvyrkelius, įrengsime šaligatvius ir pėsčiųjų takus, perklosime duobėtas gatves“, – džiaugėsi D. Kvedaravičius.

Šiuo metu jau vykdomi kai kurie darbai: sutvarkyta beveik 2 kilometrai gatvių septyniuose rajono kaimuose. Artimiausiu metu keliai bus tvarkomi ir kitose seniūnijose.

Taip pat pateikiamas ir išsamus sąrašas tvarkytinų kelių, gatvių ir jų atkarpų bei kiek kiekvienas darbas kainuos:

Trakų miesto Vienuolyno gatvei taisyti (remontuoti) (21,1 tūkst. Eur.)
Trakų miesto Bernardinų gatvei taisyti (remontuoti) (18,0 tūkst. Eur.)
Trakų miesto Maironio gatvei taisyti (remontuoti) (16,4 tūkst. Eur.)
Pėsčiųjų ir dviračių takui Trakų miesto Aukštadvario gatvėje rekonstruoti (175,0 tūkst. Eur.)
Pėsčiųjų takui palei Totoriškių ežerą nuo Trakų miesto Vytauto g. 69 iki Ežero g. 7 įrengti (200,0 tūkst. Eur.)

Lentvario miesto Račkūnų gatvei kapitališkai remontuoti įrengiant pėsčiųjų taką (329,2 tūkst. Eur.)
Lentvario seniūnijos vietinės reikšmės keliui Kariotiškės – Moluvėnai (Transporto gatvė) kapitališkai remontuoti (291,6 tūkst. Eur.)
Lentvario seniūnijos vietinės reikšmės keliui Valai – Stirniai –Saidžiai taisyti (remontuoti) (73,0 tūkst. Eur.)
Lentvario seniūnijos Rykantų kaimo Bažnyčios gatvei kapitališkai remontuoti (142,7 tūkst. Eur.)
Lentvario seniūnijos Rykantų kaimo Balčiūnų gatvei kapitališkai remontuoti (57,1 tūkst. Eur.)

Aukštadvario seniūnijos vietinės reikšmės keliui Čižiūnai – Ubiškės kapitališkai remontuoti (500,0 tūkst. Eur.)

Grendavės seniūnijos vietinės reikšmės keliui "Privažiuojamasis kelias prie Žuklijų nuo kelio 4734 Moniai – Bagdanonys – Strėva" kapitališkai remontuoti (400,0 tūkst. Eur.)

Rūdiškių seniūnijos vietinės reikšmės keliui Slabada – Karažiškės kapitališkai remontuoti (342,5 tūkst. Eur.)
Rūdiškių seniūnijos vietinės reikšmės keliui "Privažiuojamasis kelias prie Lieponių nuo kelio 4704 Rūdiškių seniūnijos Anglininkų kaimo Malūno gatvei kapitališkai remontuoti (136,0 tūkst. Eur.)
Rūdiškių seniūnijos tiltų kaimo Tvenkinio gatvei kapitališkai remontuoti (57,1 tūkst. Eur.)

Paluknio seniūnijos Liepynų kaimo Liepynų gatvei kapitališkai remontuoti (250,0 tūkst. Eur.)
Paluknio seniūnijos Paluknio kaimo Rūdiškių gatvei kapitališkai remontuoti (400,0 tūkst. Eur.)
Paluknys – Žėronys – Valkininkų g. st." (Liepų gatvei) kapitališkai remontuoti (296,8 tūkst. Eur.)

Onuškio seniūnijos Onuškio miestelio Ramošiškių gatvei taisyti (remontuoti) (27,3 tūkst. Eur.)
Onuškio seniūnijos Onuškio miestelio Medžiotojų gatvei taisyti (remontuoti) (14,8 tūkst. Eur.)

Senųjų Trakų seniūnijos Guopstų kaimo vietinės reikšmės keliui „Privažiuojamasis kelias prie Guopstų nuo kelio A4 Vilnius – Varėna – Gardinas (Pramonės gatvė) kapitališkai remontuoti (291,2 tūkst. Eur.)

Pasak D. Kvedaravičius, rangos sutartis bus pasirašyta ateinančią savaitę. Bus siekaima, kad rangovai atliktų darbus kuo greičiau.

Tačiau nepaisant numatytų gausybės darbų, rajono gyventojai piktinasi dėl gatvių ir kelių, kurie šiomis lėšomis nebus tvarkomi.

„Kažin, kodėl nuplaukė Grigiškės-Lentvaris kelio tvarkymas? Kai jau ir pinigai įmokėti, ir pažadų pridalinta, bet vistiek netvarkomas tas kelias“, – socialiniame tinkle Facebook piktinosi internautai.

„Kaip dėl kelio atkarpos Bakeriškėš-Jurgelionys? Asfalto neprašom, bet bent minimaliai sutvarkyti gal galima būtų? Žinokit, jau pavargau rašyti. Vien tik pažadai. Paluknio seniūnė sako ,kad kelias priklauso Rūdiškių seniūnui, Rūdiškių seniūnas, kad Paluknio seniūnei.

Tai po galais, kam jis priklauso ir kas ji tvarkys? Išpilti asfalto likučiai, susidarė duobes. Greitu metu, įtariu, iš vis nepravažiuosim. Greideris nebevažiuoja, o nieko ir nepadarytų jis ten naudingo“, – teigė viena rajono gyventoja.

Daug gyventojų susidomėjimo sulaukė dviračių ir pėsčiųjų tako nuo Rubiežiaus iki Lentvario klausimas. Tačiau pasak Savivaldybės atstovų, šis, kaip ir daugelis kitų gyventojų paipiktinimą keliančių nesutvarkytų kelių yra ne Savivaldybės žinioje. Už jų tvarkymą atsakinga Lietuvos automobilių kelių direkcija. Šiuo metu vyksta derybos dėl kai kurių Savivaldybei nepriklausančių kelių remonto, todėl rajono gyventojai ateityje gali tikėtis, kad dar daugiau jų bus išasfaltuota ir sutvarkyta.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite