REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Vasario 22 d. 14:07

Kelionė traukiniu iš Šiaulių į sostinę – praktiškai neįmanoma?

Šiauliai

Etaplius.lt archyvo nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


73144

Į naujienų portalo Etaplius.lt redakciją kreipėsi portalo skaitytoja Viktorija, dažnai besinaudojanti AB „Lietuvos geležinkeliai“ paslaugomis. Mergina teigia nebegalinti tylėti apie šios valstybinės įmonės problemas. Ar žinojote, kad norėdami traukiniu iš Šiaulių pasiekti Vilnių bilietą įsigyti turėtumėte bent prieš porą dienų, antraip rizikuojate tiesiog negauti vietos? Pasak skaitytojos, net ir internetu perkant bilietus jie iššluojami žaibiškai, tad ekspromtu į sostinę net ir nenuvyksite.

img-5567.JPG

„Prekyboje labai dažnai nėra bilietų. Perkant bilietą internetu pirmadienį apie pietus, vakariniam maršrutui bilietų jau nebebūna, tas pats ir perkant sekmadienį – jau apie pietus internetu bilieto nenusipirksi“, – sako Viktorija.

Tai dar ne viskas. Skaitytoja papasakojo ir apie dar kurioziškesnę problemą, su kuria susiduria keliautojai traukiniais. Pasirodo, traukiniai labai dažnai… genda: „Per paskutinius kelis mėnesius vien man keliaujant traukiniai gedo dukart. Praėjusią savaitę traukinys sugedo ir keliaujant mano draugei. Kas būna, kai sugenda traukinys? Kartais prastovima apie 45 minutes, tuomet mus tempia iki Vilniaus. Kitais kartais turime laukti sekančio traukinio.“

Tiesa, mergina sako negalinti teigti, jog geležinkelio darbuotojai elgtųsi nemandagiai – pasak Viktorijos, jų rūpestis nutikus bėdai tikrai juntamas, apie pasikeitusius grafikus darbuotojai informuoja, atsiprašo keleivių, bei grąžina pinigus už įsigytus bilietus, su kuriais kelionė neįvyko ar buvo nutraukta. Tačiau, jos teigimu, negalima ignoruoti ir vis pasikartojančių problemų, juo labiau, kad tai yra valstybinė įmonė, išlaikoma iš mokesčių mokėtojų kišenės.

„Iš tiesų kreiptis į žiniasklaidą nusprendėme po vieno įvykio. Vykau į Vilnių pasitikti iš Italijos lėktuvu parskrendančio draugo. Susitarėme, kad atvyksiu anksčiau ir palauksiu jo oro uoste. Išvažiavau iš Šiaulių geležinkelio stoties 18 valandos traukiniu, Vilniuje turėjau būti 20.30 val. Gavosi taip, jog oro uoste draugas turėjo laukti manęs. Traukinys į sostinę atvyko tik dešimt minučių po dešimtos valandos vakaro. Taip įvyko dėl to, kad ir vėl sugedo traukinys. Tuomet draugas ir pasakė, kad kažkas čia yra ne taip, ir nusprendėme iškelti šią problemą į viešumą“, – pasakoja mergina.

img-5577.JPG

Naujienų portalas Etaplius.lt susisiekė su AB „Lietuvos geležinkeliai“ Komunikacijos departamento projektų vadove Novile Valanče. Įmonės atstovės teigimu, iš tiesų šaltuoju metu gali pasitaikyti tam tikrų elektronikos gedimų.

„Šaltuoju metų laiku dėl temperatūrų kaitos, susidariusio kondensato, galimi smulkūs elektronikos gedimai, dėl kurių, siekiant užtikrinti keleivių ir traukinių eismo saugumą, riedmenys nebegali tęsti kelionės. Tokie gedimai yra išimtis, tačiau šaltuoju metų laiku dėl aplinkos sąlygų įvyksta dažniau, nei vasarą“, – portalui sakė N. Valančė.

Pasak jos, keleivinių traukinių priežiūrai keliami aukšti reikalavimai – traukiniams reguliariai atliekami techniniai patikrinimai, vykdomi planiniai remonto darbai. „Visi remontai planuojami ir atliekami pagal pravažiuotus kilometrus. Standartinė techninė priežiūra kiekvienam traukiniui atliekama maždaug kas savaitę, o didesnės apimties remontai atliekami vadovaujantis gamintojų pateiktomis instrukcijomis. Taip pat kiekvienas traukinys prieš ir po kelionės yra nuodugniai patikrinamas. Aptikus techninius trūkumus gedimai yra nedelsiant šalinami“, – teigia valstybinės įmonės atstovė.

„Apgailestaujame keleivės, kad jos kelionės metu teko susidurti su nesklandumais dėl traukinio elektronikos gedimo. Esant tokiems atvejams, skubiai organizuojame keleiviams transportą (traukiniu arba autobusu), kad jie toliau galėtų tęsti kelionę“, – pažymi komunikacijos specialistė.

Paklausta apie gyventojų problemas iš anksto įsigyjant bilietus, N. Valančė sakė, šis maršrutas (Vilnius–Šiauliai–Klaipėda) iš tiesų yra vienas populiariausių „Lietuvos geležinkelių“ maršrutų. Juo per pirmąsias dešimt šių metų vasario dienų važiavo 9 proc. (tai yra beveik 14 tūkst.) daugiau keleivių nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

„Organizuodami traukinių eismą šiame ruože maksimaliai išnaudojame visus maršrutui tinkamus riedmenis, tai yra važiuoja visi vagonai, techniškai tinkami šioms kelionėms, – teigia AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovė. – Jei keleiviai išvykas planuoja savaitgalį, geriausia bilietus įsigyti likus 2–3 dienoms iki išvykimo dienos.“



REDAKCIJA REKOMENDUOJA