Angle down Atgal

Kelionė į Lietuvos Prezidento Antano Smetonos dvarą

Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyrius kartu su Kupiškio etnografijos muziejumi, birželio 4 d. įgyvendindamas pilietinio tautinio ugdymo projektą „Prezidentas Antanas Smetona – geriausių tautos vertybių skleidėjas“, surengė išvyką į A. Smetonos Užugirio dvarą, kuris yra nutolęs 1 km nuo prezidento gimtinės Užulėnio. Apie Prezidentą trumpai papasakojo Ukmergės kraštotyros muziejaus Užugirio filialo muziejininkė Jurga Gleiznytė.

Kupiškio rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokytojai ir mokiniai lydimi rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyrius vyr. specialistės Irenos Mockuvienės ir Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkės Aušros Jonušytės, taip pat turėjo galimybę pamatyti Užugirio krašto muziejinį kompleksą, kurį sudaro A. Smetonos gimto namo pamatai ir 1935 m. prezidento statyta mokykla.

Užugirio muziejus įsikūręs gatviniame Užulėnio kaime, rūmus primenančiame pastate, kurį krašto gyventojams padovanojo Pirmasis Nepriklausomos Lietuvos Prezidentas Antanas Smetona. Jo rūpesčiu čia 1935 m. buvo įkurta viena moderniausių Lietuvos pradinių mokyklų. Apie ją plačiai papasakojo ir buvusią mokyklą aprodė Ukmergės kraštotyros muziejaus Užugirio filialo muziejininkė Daiva Misiukienė. Kupiškėnai turėjo galimybę pasėdėti įrengtoje tarpukario mokyklos klasėje, apžiūrėti toje pačioje mokykloje buvusį mokytojų butą su vonia. Muziejininkė D. Misiukienė pristatė „Lino kelią“, supažindino su vykstančiomis parodomis. Pietų metu, mokytojai ir mokiniai turėjo galimybę paskanauti A. Smetonos šeimos valgį „Kūgelį“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite