Angle down Atgal

Kelio remonto ir ženklinimo darbai įsibėgėjo

Uostamiesčio kelininkams - pats darbymetis: visame mieste tvarkomos duobės, ryškinamos horizontaliojo kelių ženklinimo juostos. Nors pokyčiai džiugina vairuotojus, kyla klausimas, ar nepasikartos praėjusių metų istorija: metai tik įpusėjo, o biudžetas, skirtas keliams tvarkyti, beveik pasibaigęs.

Praėjusiais metais panašiu laiku uostamiesčio Savivaldybė jau buvo išnaudojusi 80 procentų visos gatvių horizontaliajam ženklinimui skirtos sumos. Ji siekė apie 150 tūkstančių eurų.

Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda prieš metus komentavo, kad 2017 metais oro sąlygos kelio darbams buvo nepalankios, todėl darbai buvo atidėti vieneriems metams. Susikaupus kelerių metų kelio darbų, keliams remontuoti skirti pinigai greitai baigėsi.

Šiemet duobėms tvarkyti buvo skirta 728 700 eurų suma. Šiuo metu jos yra išnaudota apie pusę. Horizontaliajam kelių ženklinimui skirta 135 000 eurų, iš kurių išnaudota apie 70 procentų.

„Šiais metais kelio darbams skirtos sumos yra mažesnės nei pernai, nes darbus nupirkome pigiau“, - teigė Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

„Šiaurinėje miesto dalyje šiais metais suremontuota apie 5 000 kvadratinių metrų asfalto dangos. Darbai atlikti Luizės kvartale, Melnragėje, Giruliuose ir aplinkinėse vietovėse. Taip pat tvarkėme avarines duobes“, - pasakojo pašnekovė.

Pietinėje uostamiesčio dalyje atlikta kur kas daugiau kelio naujinimo darbų - tvarkyti ne vien pagrindiniai, bet ir daugiabučių namų kiemų keliai. Iš viso tai sudaro 18 000 kvadratinių metrų.

Visame mieste atnaujintas ir horizontalusis kelių ženklinimas: iš viso paženklinta 3 400 kvadratinių metrų gatvių.

Paklausta, ar numatyta daugiau kelio dangos naujinimo darbų, I. Šakalienė teigė, kad pietinėje Klaipėdos dalyje planuojama remontuoti įvažas į kiemus Smiltelės gatvėje ir Baltijos prospekte.

„Šiaurinė miesto dalis šiuo metu neturi rangovo. Pasirašę sutartį norime vykdyti anksčiau suplanuotus darbus: tvarkyti magistralines miesto gatves, Smiltynės gatvę, Liepų ir Priestočio gatvių sankryžą„, - planus dėstė Miesto tvarkymo skyriaus vedėja.

Ji teigė, kad tolesni horizontaliojo kelių ženklinimo darbai bus vykdomi pagal schemas, suderintas su policija. Ryškesnės eismo juostos atsiras prie , „Akropolio“, Sausio 15-osios ir Minijos, Šilutės plento ir Svajonės gatvių sankryžose ir kt.

Iki rugsėjo 1-osios bus paženklintos perėjos. Prie Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo mokyklų esančios perėjos bus pažymėtos specialiu akcijos „Apsaugok mane“ ženklu.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite