Keliauti įkvėpė draugo pasakojimai

Klaipėda
Nuotr. iš asmeninio archyvo
Reporteris Gargždų Banga Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kelionės reikalauja planavimo ir finansų, tačiau nėra nieko neįmanomo. Gražios nuotraukos socialiniuose tink­luose nesuteiks džiaugsmo ir įspūdžių, kokį suteikia realybė. Pats geriausias būdas išlipti iš sustabarėjusios komforto zonos yra keliavimas. Vis žinomesnis tampa keliavimas autostopu. Savo patirtimi pasidalinti sutiko Domantas Povilas Kirsnys.

Aplankė 16 šalių

Vaikinas sako, kad mintis keliauti kilo iš draugo pasakojimų: „Prieš ketverius metus draugas pasakojo apie savo klajones autostopu nuo Lietuvos iki Ispanijos. Tie pasakojimai mane įkvėpė, todėl labai norėjau ir pats išbandyti šį keliavimo būdą. Tai jau antroji mano kelionė autostopu. Praeitais metais su broliu „tranzavome“ nuo Lietuvos iki Italijos.“

Šioje kelionėje Domantas Povilas iš viso aplankė 16 šalių. „Įspūdį paliko, nors ir kiek netikėtai, Iranas! Nuostabaus šiltumo žmonės, kurie, atrodo, padarys viską, kad jų šalyje pasijustum kaip karalius. Turiu paminėti, jog šioje valstybėje yra uždraustas alkoholis, todėl barų kultūros čia nerasite. Čia įprasta, jog visi vienas kitą kviečiasi į svečius, vaišina maistu, gėrimais ir dalijasi istorijomis. Norėčiau, jog ta svečiavimosi kultūra kada nors prigytų ir Lietuvoje“, – dalijosi įspūdžiais keliautojas.

Sunkiausios, tačiau įdomiausios patirtys

Vaikinui įsirėžė du sunkiausi, tačiau įspūdingiausi iššūkiai: nardymas Persijos įlankoje ir 10 dienų tylos stovykla Mianmare. „Irane, Bandar Abbas mieste, per „Couchsurfing“ programą susipažinom su pusiau iraniete, pusiau filipiniete, kuri mus ir nuplukdė panardyti. Kadangi tai buvo mano pirma nardymo patirtis ir šiek tiek bijau vandens, dabar tai – vienas geriausių prisiminimų!“ – šypsojosi Domantas Povilas. Jis papasakojo, kaip ieškodami savanorystės projektų Mianmare, sužinojo apie galimybę dalyvauti 10 dienų Viapassanos tylos stovykloje. 10 dienų stovyklos dalyviai negalėjo daryti beveik nieko – nei skaityti, nei rašyti, nei klausytis muzikos ar kalbėti. Kiekvieną rytą 4 valandą stiprus gongo garsas pakeldavo į rytinę meditaciją. „Per minėtas 10 dienų iš viso meditavome kiek daugiau nei 120 valandų. Po kelių dienų pasidaro sunku išlaikyti koncentraciją, mintimis vis giliau kapstaisi po prisiminimus. Tai viena sunkiausių šios kelionės patirčių, tačiau tuo pačiu ir viena įdomiausių“, – prisipažino keliautojas.

Svarbu atsirinkti daiktus

Didelę laiko dalį – 6 mėnesius – užėmė finansų kelionei taupymas, o jos scenarijaus ruošimas vaikino nevargino. „Mes norėjome viską nuspręsti pakeliui. Atsikelti palapinėje, kalnuose ir nežinoti, kur išaušusi diena mus nuneš“, – apie norą improvizuoti sakė vaikinas. Tiems, kurie ruošiasi panašiai kelionei, jis pataria atkreipti dėmesį į kuprinės turinį. Šiam darbui dabar Domantas Povilas skirtų mažiausiai savaitę. „Prisikrovus nereikalingų daiktų juos tempti per pusę pasaulio kiekvieną dieną darosi vis sunkiau, o išmesti atrodo neįmanoma. Reikėtų labai gerai įvertinti šalių, į kurias keliaujat, klimatą ir įsidėti kuo mažiau. Juk visada galima nusipirkti reikiamus daiktus pakeliui ar su kažkuo vėliau jais apsikeisti“, – pataria 16 šalių per vieną kelionę apkeliavęs vaikinas.

Danielius EINIKIS, Jaunųjų korespondentų klubo narys