Angle down Atgal

Kelias po Rytų Aukštaitiją vėl atveda į Visaginą

Sušvelninus dėl pandemijos paskelbtus apribojimus Lietuvos kultūros taryba paskelbė neeilinį kvietimą teikti projektus, nurodydama specifines sąlygas: rasti būdus netradiciškai (jei nebūtų leista lankytis kultūros įstaigose) pateikti kuriamus kūrinius, į veiklas įtraukti kuo daugiau profesionalių menininkų.

Tuo tikslu Visagino viešoji biblioteka (toliau – VVB) teikė paraišką projektui „Knyga preliminariu pavadinimu „Rytų Aukštaitijos keliuose sutiktieji–2“ ateina pas jus“. Projektas buvo įvertintas teigiamai ir gavo 8 000 eurų paramą. Projektą finansiniu indėliu parėmė Visagino savivaldybė, lėšomis prisidėjo Stasė Goštautienė, Elena Čekienė, Mindaugas Survilas. Viešosios bibliotekos direktorė Dalia Sargūnienė, darbuotojai, maketuotoja ir redaktorė deklaravo indėlį darbu, knygos autorė – VVB direktoriaus pavaduotoja, Lietuvos žurnalistų sąjungos narė Dalia Savickaitė – autoriniu užmokesčiu ir darbu. Tai rimtas, atsakingas projektas.

Kodėl po knygos pavadinimo seka skaičius 2? Tai – jau antra autorės knyga tuo pačiu pavadinimu. Pirmojoje knygoje buvo papasakota apie daugelį rusakalbių Visagino kūrėjų, Česlavą ir Vitą Pimpienes, Europos informacijos centro vadovę Indrę Gruodienę, Socialinių paslaugų centro darbuotoją Joną Grundą ir kitus žmones iš Utenos regiono (leidinį galima rasti VVB kraštotyros skyriuje). Šioje knygoje bus kiek mažiau puslapių – 200, daugiau kalbama apie lietuviakalbius žmones iš Visagino, kūrybingai žiūrinčius į gyvenimą, apskrities bibliotekas, renginius ir jų dalyvius, kraštovaizdžio subtilumą, gervės įvaizdžio paplitimą tradicijoje ir gamtoje, papročius, miškininkus, kurie prižiūri ir Visagino savivaldybės miškus. Rytų Lietuvai atstovauja kraštotyrininkė A. Berezauskienė iš Anykščių, V. Garunkštytė ir Z. Mackevičienė iš Utenos, V. Lapėnienė iš Rieškutėnų, Ignalinos literatai ir daugelis kitų. Pagal projekto reikalavimus daugiau kaip 90 knygų bus perduotos Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešosioms bibliotekoms bei kitoms reikmėms.

Po knygos sudarymo ir išspausdinimo bus rengiamos trumpos filmuotos laidos su visaginiečiais – knygos herojais – ir skelbiamos elektroninėje erdvėje. Greičiausiai lauke vyks knygos pristatymai, į kuriuos bus kviečiami knygos herojai, o renginiai filmuojami. Filmuota medžiaga bus perduota bibliotekos kraštotyros archyvui ir ją bus galima pažiūrėti įsigytose elektronikos priemonėse. Jose matysite ir reikalavimus, kurių privalote laikytis pandemijos metu

Renginiuose, laidose dalyvaus ir kūrinį recenzuos Lietuvos rašytojų sąjungos narė Gintarė Adomaitytė, dirbs profesionali režisierė Birutė Davidovičė. Juose tikimės sulaukti Visagino savivaldybės vadovų ir visų, kuriuos domina pasakojimai apie žmones ir jų sociokultūrinę aplinką. Projekto įgyvendinimui turime labai nedaug laiko: prasidėjęs rugsėjo 1-ąją, jis turi baigtis šiemet,  iki gruodžio 25 d.

VVB projekto vykdymo darbo grupė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite