Parateam.lt nuotr.
Angle down Atgal

Kelias į Tokiją: po skaudžios žinios iš Lenkijos – paskutinis šansas Pietų Amerikoje

Kelialapio į Tokijo vasaros paralimpines žaidynes siekianti šaulė Raimeda Bučinskytė sulaukė liūdnos žinios. Organizatoriai dėl COVID-19 pandemijos atšaukė balandį Vroclave, Lenkijoje turėjusį vykti pasaulio taurės etapą, kuriame startuoti planavo Lietuvos šaulė. Šiaulietei prasibrauti į paralimpines žaidynes liks vienintelė galimybė – birželį Peru sostinėje Limoje planuojamas planetos taurės etapas. 

Šią savaitę Al Aine, Jungtiniuose Arabų Emyratuose vyksta pasaulio taurės etapas, tačiau R. Bučinskytės tarp šių varžybų dalyvių nėra. Šiaulietė pluša treniruočių stovykloje, kurios pagrindinis tikslas buvo kuo geriau pasirengti balandį kaimyninėje Lenkijoje planuotoms planetos taurės varžyboms. 

Žinios apie atšauktas varžybas Lenkijoje R. Bučinskytė sulaukė ankstų penktadienio rytą, važiuodama į šaudyklą Dūkštose, kur jau visą savaitę intensyviai treniruojasi kasdien po kelias valandas. 

„Labiausiai apmaudu, kad pasirinkau startuoti Lenkijoje, o ne Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Prašoviau. Buvau įsitikinusi, kad jei kas nors dėl pandemijos atšauks varžybas, tai greičiau arabai nei lenkai. Guodžia nebent tai, kad aš ne viena suklydau. Stebiu varžybas Al Aine ir matau, kad ten nėra daug sportininkių iš kitų šalių. Taigi, prastoje situacijoje ne aš viena“, – nusivylimo neslepia R. Bučinskytė. 

Daugkartinei Lietuvos žmonių su negalia čempionei tai jau antros atšauktos varžybos šiais metais. Dar vasarį dėl pandemijos neįvyko Suomijoje planuotas Europos čempionatas, kuriame turėjo startuoti ir lietuvė. R. Bučinskytė sako, kad atšauktos varžybos Lenkijoje ją nuliūdino daug smarkiau. 

„Ketvirtadienį per treniruotę imitavome varžybas. Šaudžiau gerai, rezultatas leistų patekti į finalą. Aš jaučiau tokį pakylėjimą, nes mačiau progresą, mačiau, kad tikrai galiu. Ir čia tokia žinia... jausmas lyg kažkas tau po Kalėdų egle paliko dovaną, bet galiausiai niekas tau jos neatiduos. Savijauta tikrai prasta. Nežinau, gal jau pavargau nuo visų karantinų ir atšaukimų. Šiaip mano nuotaika visada būna optimistinė, bet šiandien tikriausiai net norėtųsi paverkti“, – guodžiasi šaulė. 

Bene vienintelis likęs šansas įšokti į Tokijo paralimpinių žaidynių traukinį – birželį Peru sostinėje Limoje planuojamas paskutinis pasaulio taurės etapas. Neatmetama ir vardinio kvietimo į žaidynes galimybė. 

„Taip, žinau, kad yra toks dalykas kaip vardinis kvietimas, bet apie tai negalvoju. Noriu pati išsikovoti tą vietą Tokijuje, savo jėgomis įrodyti, kad esu verta kelialapio“, – sako R. Bučinskytė. 

Nepaisant eilinį kartą sujauktų planų, šaulė nutarė tęsti treniruočių stovyklą. R. Bučinskytė specialiai atvyko stovyklauti į Vilnių, kur gyvena jos treneris Jurijus Noninas. Jie kas rytą po kelias valandas dirba šaudykloje Dūkštose, kur turi išskirtinę galimybę šaudyti nemokamai. 

„Sportą reikia remti ir palaikyti. Mūsų požiūris toks, kad verslas turi gauti pinigus, bet tuo pačiu kai kur ir padėti valstybei. Šiuo atveju matome tokią galimybę padėti mūsų šaliai. O jeigu Raimedai pavyks patekti į paralimpines žaidynes, bus malonu jaustis prisidėjus“, – sako šaudyklos vadybininkas Anatolijus Skubas. 
 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite