Angle down Atgal

Keletas patarimų užsimaniusiems paslidinėti

Ima kartais mūsų lygumų gyventojai ir užsimano čiuožti. Sniegu. Nuo kalno! Dalinuosi keletu patarimų naujokams. Žinau, kad patarinėti - reikalas tamsokas, bet gal kam nors pravers.

Jei jau atsitiko taip, kad užsimanėte atsistoti ant kalnų slidžių, jokiu būdu nepasitikėkite draugų pažadais jus išmokyti nusileisti nuo kalno. 95 % atvejų draugų pamokos apsakomos frazėmis: „Turi perkelti kūno svorį nuo vienos kojos ant kitos“, „Suk! Suk! Ko nesuki?!“, „Tu gali, tik atsipalaiduok!“ arba net „Tu leiskis, o mes juoksimės!“

Žinoma, ir su tokiais mokytojais išmoksite, tik jums prireiks gerokai daugiau laiko, kol pajusite savo kūną ir suprasite, kokią įtaką čiuožimui daro jūsų judesiai.

Mano patarimas – samdykite instruktorių. Nesvarbu, kur pradėsite mokytis – Lietuvos ar Latvijos slidinėjomo trasose, Tatruose ar Alpėse – samdykite instruktorių. Geras instruktorius MOKYTI čiuožti MOKOSI 3 metus! Įsidėmėkite – MOKOSI MOKYTI! Todėl nepagailėkite už dvi mokymosi valandas 30-50 Eur Lietuvoje ar Latvijoje, 70-90 Eur Alpėse.

Instruktorius jus išmokys bazinių judesių, o tada beliks tik tobulinti juos, pratintis prie greičio, aukščio, adrenalino pliūpsnių ir beprotiško laisvės pojūčio.

Leidimasis nuo kalno iš galvos išvalo visas mintis. O jei jūs esate Alpėse, sėdėdamas keltuve laiko rasite tik gėrėjimuisi nuostabiais vaizdais, įspūdžių apie nusileidimą aptarimui arba, jei jau jums tikrai nepasisekė, pūgos keiksnojimui ir minčiai „tu matai, sėdžiu debesyje“.

Apranga. Tinkama slidinėjimui apranga pravers daugelyje situacijų, todėl pirkite kokybišką. Net jei ir nepatiks slidinėti (95 iš 100 susižavi slidinėjimu, 3-ims – patinka, ir tik 2 pareiškia, kad tai nesąmonė), su slidinėjimo apranga galėsite leisti laiką gamtoje.

Ką pirkti? Jei jums nuolat šalta – pirkite du sluoksnius termo drabužių, žiūrėkite, kad juose būtų kuo didesnė dalis vilnos. Jei jūs nešąlate ir stipriai prakaituojate – termo drabužiai turėtų būti sintetiniai, garinantys prakaitą.

Striukės ir kelnių etiketėje turi būti du skaičiai – 10 000 ir 10 000. Ne, čia ne kaina. Čia atsparumas drėgmei ir vėjui. Patikėkite, 5 000 ir 5 000 yra per mažai. Labai svarbi aprangos dalis – pirštinės. Jos turi būti šiltos ir nešlampančios. Beje, visai neblogų pirštinių galima įsigyti prekybos centruose.

Įranga. Jei slidinėsite pirmą – antrą kartą – nuomokitės įrangą. Jokiu būdu nuomos punkte neužsimanykite geresnės įrangos – jums su ja tiesiog sunkiau bus čiuožti. Pradinukams reikalingi kuo minkštesni batai ir kuo minkštesnės bei mažesnio radiuso slidės – taip lengviau jas valdysite.

Nuoma Alpėse savaitei kainuoja 50 – 70 eur (komplektas – batai, slidės, lazdos). Šalmą irgi galima išsinuomoti. Jei nuomojate šalmą, turėkite pošalmį – grynai higienos sumetimais, beje, pošalmis pravers ir šaltą ar vėjuotą dieną.

Lietuvoje ar Latvijoje slidinėjimo įranga trims valandoms kainuos 15-20 eur. O akinius teks pirkti - pirkite šviesinančius, jie pravers šešėlyje arba ūkanotą dieną.

Kai jau suprasite, kad susirgote slidinėjimu, pirkite savo slides, batus, šalmą. Galite pirkti naujus, galite pirkti dėvėtus – jūsų pasirinkimas. Dėvėti daiktai – 2-3 kartus pigesni. Tik nepersistenkite įvertindami savo lygį – nusipirkę sportininkams skirtus batus ar slides malonumo gausite gerokai mažiau, nei turėdamis sau tinkamą įrangą. Dėvėtą įrangą pirkite pas specialistus – jie patars. Naują įrangą pirkite vasarą – ji gerokai pigesnė. Apmaudu, bet nauja įranga gerokai pigesnė užsienyje.

Kur slidinėti? Mokytis važiuokite į Alpes! Ilgos, plačios trasos, rūpestingi ir savo darbą išmanantys instruktoriai, garantuotas sniegas. Mokytis važiuokite gruodį – trasose tuo metu gerokai mažiau žmonių, o ir keltuvų, įrangos nuomos, apgyvendinimo kainos mažesnės.

Savaitė slidinėjimo Alpėse (su visa kelione ir skipass) kainuos nuo 600 eur žmogui. Lietuvoje ar Latvijoje 3 valandos slidinėjimo (be nuvažiavimo iki vietos) kainuos 25-30 eur.

Jei tikrai nebijote susirgi „slidinėjimo liga“, kuo greičiau užsikrėskite ja!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite