REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2018 m. Gruodžio 6 d. 21:59

Keistenybės Antarktidoje: kažkas radioaktyvaus iš apačios tirpdo ledą

Pasaulis

Pexels.com nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


62316

Mokslininkai perspėja, kad po Antarktida slypi radioaktyvaus karščio šaltinis, kuris iš kelių kilometrų gylio šildo ledą ir iš lėto jį tirpdo.

Mokslininkai tiki, kad ledas tirpsta dėl radioaktyvių uolienų ir karšto vandens esančio Žemės plutos viduje, o tai atskleidė nauji matavimai, atlikti virš žemyno skriejančių lėktuvų.

Lėktuvas naudojosi radarais, kad „matytų“ 3,2 km. po ledu, kur, panašu, karštos medžiagos tirpdo ledus ir formuoja poledyninius ežerus, informuoja metro.co.uk.

Nors Antarktida nesirengia pernakt imti ir ištirpti, visgi, tai gali turėti svarbaus netiesioginio poveikio, kombinacijoje su klimato kaita, skelbiama remiantis naujais matavimais, kurie buvo atlikti organizacijos „British Antarctic Survey“ (BAS).

Baiminamasi, kad ateityje papildomas vanduo ledo sluoksnio dugne gali lemti tai, kad regionas taps dar jautresnis išoriniams faktoriams, tokiems kaip klimato kaita.

Antarktida yra vienas mažiausiai ištirtų mūsų planetos regionų.

Gauti tyrimų rezultatai nustebino ir pačius mokslininkus, kadangi daugelis žmonių manė, kad šis Antarktidos regionas buvo sudarytas iš labai senų ir šaltų uolienų, kurios turėjo labai menkos įtakos virš jų esančiam ledo sluoksniui.

Tačiau daugelis klydo.

Gismeteo.lt



REDAKCIJA REKOMENDUOJA