Angle down Atgal

Keičiu polikliniką: kiek tai gali kainuoti?

Šiaulių teritorinė ligonių kasa sulaukia gyventojų klausimų, kiek kainuoja prisirašymo dokumentų tvarkymas ir medicinos dokumentų persiuntimas, keičiant pirmines sveikatos priežiūros paslaugas teikiančią gydymo įstaigą.

Primename, kad už prisirašymo dokumentų tvarkymą gydymo įstaigai reikia sumokėti 0,29 euro. Keičiant įstaigą nepraėjus 6 mėnesiams nuo prisiregistravimo, reikia sumokėti 2,90 euro už prisirašymo dokumentų tvarkymą ir medicininės dokumentacijos persiuntimą. Paciento sveikatos istorija (ambulatorinė kortelė) naujai pasirinktai įstaigai pateikus prašymą perduodama per 3 darbo dienas. Šio mokesčio nereikia mokėti asmenims, atvykusiems mokytis į kitą miestą arba grįžusiems į nuolatinę gyvenamąją vietą.

Svarbu žinoti, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti Lietuvos gyventojai vienu metu gali būti prisirašę tik prie vienos poliklinikos, medicinos centro ar šeimos gydytojo. Jeigu pasirinkta įstaiga netenkina, ją galima pakeisti ir pasirinkti kitą.

Renkantis gydymo įstaigą svarbu pasidomėti, ar ši yra pasirašiusi sutartį su teritorine ligonių kasa. Nes tik tokiu atveju suteiktos paslaugos yra apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto. Antra, pasirinkti rekomenduojama arčiau namų esančią polikliniką ar šeimos centrą. Taip bus patogiau ir greičiau esant poreikiui kreiptis į medikus.

Pasirinktai įstaigai reikia pateikti asmens tapatybę liudijantį dokumentą ir prašymą, pagal kurį pacientas įtraukiamas į gydymo įstaigos aptarnaujamų gyventojų sąrašą. Iš ankstesnės poliklinikos sąrašo informacinėje sistemoje pacientas išregistruojamas savaime, tuo pačiam rūpintis nereikia.

Pacientas, pageidaujantis gydytis pas kitą gydytoją įstaigoje, prie kurios jis yra prisirašęs, taip pat turi pildyti nustatytos formos prašymą. Gydytojui išėjus iš darbo, įstaigos administracija apie tai informuoja jo pacientus ir pati skiria kitą gydytoją, jeigu pacientai nepasirenka kitaip.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) duomenimis, pernai didžioji dauguma Lietuvos gyventojų – beveik 1,9 milijono arba 66 procentai – rinkosi viešųjų įstaigų teikiamas šeimos gydytojo paslaugas. Besigydančių privačiuose šeimos sveikatos centruose pacientų skaičius siekė beveik 1 milijoną (34 procentai).

Ligonių kasų specialistų atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus skaitykite https://cutt.ly/mgfiBpc

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite