Angle down Atgal

Kėdainiuose vyks Kazimierinių kermošius

Visais laikais Lietuvos miestuose, miesteliuose ir kaimuose svarbių švenčiu metu vykdavo mugės, dar liaudiškai vadinamos kermošiumi. Kelių šimtų metų tradicijas kituose Lietuvos kraštuose siekianti Kazimierų garbei organizuojama mugė pirmą kartą atkeliauja ir į Kėdainius. Kėdainių Kazimierinių kermošius vyks vasario 29–kovo 1 d. Didžiosios Rinkos aikštėje.

Čia rasite pačių įvairiausių tautodailininkų, amatininkų dirbinių, velykinių verbų, o išalkusieji galės paskanauti gardumynais, tokiais, kaip šviežiai rūkyta žuvis, tradiciniai mėsos gaminiai, konditerija ir saldumynai.

Besirūpinantys sveikata galės išsirinkti žolininkų gėrybių, medaus produktų. Kaziuko mugėse taip pat tradiciškai rengiamos linksmybės atvykusiems apsipirkt. Kėdainių gyventojų ir svečių pralinksminti ir gerą nuotaiką sukurti atgužės grupė „Turgaus taburetė“, Kėdainių kultūros centro vaikų popchorai – „Perliukai“ ir „Skambantis perliukas“, folkloro ansambliai – „Jorija“ ir „Sadūnai“. Pagrindinis kermošiaus akcentas – Radži.

Tad nepraleiskite progos apsilankyti lietuvybės ištakas menančioje tradicinėje šventėje ir Jūs.
www.mugiucentras.lt.

„Mugių centro“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite