Angle down Atgal

Kėdainių savivaldybė neįgaliesiems organizuoja pavėžėjimą pas medikus

Kėdainių rajono neįgalūs ir silpnos sveikatos asmenys vykdami į sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų teikimo ir kitas gydymo įstaigas turi galimybę pasinaudoti pavėžėjimo paslauga. Tam rajono savivaldybė 2021 metams numatė 69,6 tūkst. Eur. Iš jų 50 tūkstančių eurų  skirta nuolat dializuojamiems ligoniams pavežėti.

Dializuojamiems ligoniams pavėžėti skirta didžiausia pinigų suma, nes šiuo metu 30 asmenų iš viso rajono yra reguliariai 3 kartus per savaitę vežami į procedūras. Ši pavežėjimo paslauga suteikiama visiems rajono gyventojams, kuriems jos yra paskirtos ir taikomos, nepriklausomai nuo jų pajamų. Ši paslauga rajone teikiama nuo 2005 metų ir pačiam ligoniui ji nekainuoja.

Transporto paslaugoms neįgaliesiems kompensuoti numatyta 10,4 tūkstančio eurų, kurie bus skirti Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijai ir panaši suma ‒ 9,2 tūkstančių eurų – Kėdainių rajono paraplegikų asociacijai. Kėdainių rajono neįgaliųjų draugija ir Kėdainių rajono paraplegikų asociacija teikia paslaugas visiems savivaldybės gyventojams. Jeigu Jums reikia nuvykti į sveikatos priežiūros įstaigą ir Jūs neturite jokios galimybės to padaryti patys, skambinkite Kėdainių rajono paraplegikų asociacijai telefonu 8 656 60779 (Alma Margevičienė) ir Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos telefonu 8 646 04830 (Daiva Sipavičienė) ir susitarkite dėl pasaugos. Abi organizacijos iš anksto sudaro važiavimo maršrutus, todėl prašome kreiptis dėl paslaugos kaip įmanoma anksčiau. Žmonės vežami, kur jiems reikia: į rajono sveikatos priežiūros įstaigas, Kauno ar kitų miestų klinikas, reablitacijos įstaigas bei Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą.

Kėdainių rajono neįgaliųjų organizacija ir Paraplegikų asociacija per 2019 metus pavėžėjimo paslaugas teikė 726 asmenims, o 2020 metais – 663 asmenų.

Kitoms rajone viekiančioms neįgaliųjų organizacijoms: VšĮ LASS pietvakarių centrui, Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Kėdainių pirminei organizacijai, VšĮ „Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims“ iš savivaldybės biudžeto kuro išlaidos yra dengiamaos 20 procentų, kita dalis yra dengiama iš valstybės biudžeto. Tačiau šios įstaigos turi parašyti specialius projektus, kurie skirti neįgaliųjų socialinės reabilitacijos paslaugų bendruomenėje teikimui. Finansavimas yra skiriamas tik projektų dalyviams.

Kėdainių rajone veikia 6 neįgaliųjų organizacijos. Jos vienija daugiau kaip 400 narių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite