Angle down Atgal

Kėdainių rajono mobilioji komanda teiks pagalbą pacientams namuose

Po šią savaitę vykusių diskusijų ir išsamios epidemiloginės situacijos bei grėsmių analizės priimtas sprendimas dar labiau sustiprinti teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų žmonėms kokybę. Administracijos direktorius, Ekstremalių situacijų vadovas Arūnas Kacevičius įpareigojo VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro ir UAB „Kėdainių šeimos klinikos“ vadovus sudaryti mobilią komandą. Ši komanda teiks pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas koronaviruso infekcija (COVID-19) liga sergantiems ir rizikos grupei priskiriamiems pacientams namuose.

Rizikos grupei priskiriami:

  • 65 metų ir vyresni asmenys
  • asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis
  • besilaukiančios moterys

Rizikos grupei priklausantys COVID-19 pacientai dėl tiesioginių paslaugų suteikimo turės kreiptis į savo šeimos gydytoją. Pacientas, atsiradus naujų simptomų arba pablogėjus sveikatos būklei, turi nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją. Jis nustatęs, kad pacientui reikalinga kontaktinė konsultacija, informuos mobilią komandą dėl poreikio suteikti tiesiogines asmens sveikatos priežiūros paslaugas namuose. 

Šis sprendimas priimtas aptarus situaciją rajone kartu su rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigomis. Įstaigos susiduria su didžiuliais iššūkiais pandeminės situacijos metu, ypatingai  su žmogiškųjų išteklių trūkumu, tačiau tokia paslauga bus pradėta teikti. Privatus medicinos sektorius taip pat prisideda teikiant ypatingai svarbias paslaugas rajono gyventojams. Taip įstaigos dirbdamos kartu užtikrins reikiamą pagalbą sergantiems COVID-19.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite