Angle down Atgal

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre dirba šeši savanoriai

Savanorystės virusas įtraukia vis daugiau rajono žmonių. Pirminės sveikatos priežiūros centre šiuo metu dirba šeši kraštiečiai, pasiryžę talkinti tiek, kiek reikės. Jiems patikėti atsakingi darbai, kuriems nereikia medicininio išsilavinimo. Pedagogai ir studentai jau įrodė, kad dirba atsakingai ir šauniai, o įstaigos vadovės Audronės Rimkevičienės balse kalbant apie savanorius girdisi labai gaivi džiaugsmo, pasididžiavimo ir pasitikėjimo gaidelė.

Patirtimi apie savanorystę dalinasi mūsų kraštiečiai:

 „Kadangi Kėdainių PSPC savanoriauju tik keletą valandų per dieną, tai mano pagrindiniai darbai, kur dirbu švietimo įstaigoje administratore,  tikrai nenukenčia. Šiuo sudėtingu pandemijos laikotarpiuvisas mūsų darbas persikėlė į nuotolį, todėl dirbame iš namų. Praėjusių metų pabaigoje pati persirgau koronavirusu, baimės vėl užsikrėsti neturiu, todėl nutariau pabūti savanore ir padėti medikams, slaugytojams viskuo, kuo tik galėsiu. Dirbu prie įėjimo, registruoju atvykstančius pacientus, nukreipiu pas gydytojus. Įstaigos kolektyvas nors ir pavargęs, tačiau labai malonus ir draugiškas. Dabartinė pandemijos situacija tikrai kelia nerimą, bet kaip sakoma, kas turi pradžią, turi ir pabaigą.“ Savanorė Simona Bolisienė

 „Kadangi esu mokytoja, mokiniams aiškinu, kad savanorystė turi ateiti iš žmogaus vidaus ir jeigu jie jaučia, kad kažkur reikalinga jų pagalba ir jiems patiems norisi padėti, tiesiog jie turi eiti ir daryti. Šimtu procentu esu įsitikinusi, kad tik savo pavyzdžiu mes galime auklėti jaunąją kartą, todėl net nedvejodama pati atsiliepiau į kvietimą. Kadangi pirmadieniais neturiu pamokų, todėl galiu čia dirbti tiek, kiek reikia. Taip pat galėčiau dirbti ir savaitgaliais. Prieš ateinant savanoriauti, pasidariau antikūnų testą, sužinojau, kad esu prasirgusi COVID-19, turiu imunitetą, tai manęs darbas gydymo įstaigoje visai nebaugina. Atėjusi čia, noriu maksimaliai būti naudinga, bet jeigu mano pagalbos reikia būtent tokiam darbui, sutikau tai dirbti. Užregistruoju į Vaikų polikliniką ateinančius pacientus, o jeigu jų nėra sąraše, tuomet juos įtraukiu į papildomą sąrašą, nukreipiu juos į reikiamą kabinetą, pamatuoju kūno temperatūrą, dezinfekuoju rankas.“   Savanorė Vaida Krasauskienė

„Radusi žinutę, kad reikia medikams pagalbos, iš karto sureagavau. Mano darbas Kėdainių VVG leidžia suderinti ir šią veiklą. Jei gali padėti, tai ir eini. Savanoriauti man įprasta – be atlygio tenka dirbti bendruomenės centre, padėti kaimo žmonėms, kaimynams, draugams. Nei pati, nei mano artimieji COVID -19 nėra sirgę. Tačiau atėjusi dirbti į Kėdainių PSPC, naudoju visas būtinas apsaugos priemones, todėl užsikrėsti nebijau. Tikėjausi, kad čia teks dirbti daugiau fizinį darbą, o šis darbas labiau pasyvokas“.  Savanorė Kristina Kulbienė.

„Savanoriauti sugalvojau, kai mama Kėdainių PSPC „Facebooko“ profilyje pamatė skelbimą, jog ieškoma savanorių. Kadangi pasibaigė VDU universitete egzaminų sesija ir turiu visiškai laisvą mėnesį, nusprendžiau, kad tai yra geriausias atostogų praleidimas – geriau negu sėdėti ant sofos ir žiūrėti televizorių visą dieną. Savanoriauti planavau iki vasario 1-osios, kol man vėl prasidės studijos, bet, kai pamačiau realią situaciją, galvoju pasilikti ilgiau ir dar vasarį pasavanoriauti, nes mokslai vyksta nuotoliniu būdu, todėl, manau, viską susiderinsiu. Aš paprastai dirbu prie kompiuterio, sudarinėju pacientų registracijos lenteles, surašinėju užsiregistruojančius gyventojus. Apie dabartinę situaciją, kas vyksta rajono gydymo įstaigose, žinau iš mamos, kuri dirba šeimos gydytoja, bet tik pati būdama čia, iš tikrųjų tai pajaučiau. Pamačiau, kad gydytojai dirba be pertraukų, jiems net nėra laiko išgerti kavos, kartais jiems tenka dirbti iki pat vėlumos, o žmonės dar skundžiasi, kad jie nieko neveikia. Taigi, svarbiausia šiuo metu, manau, yra pagarba visiems medikams ir dirbantiems šioje srityje, nes jie gelbėja žmones nuo šios baisios ligos ir pirmieji suteikia pagalbą.“ Savanorė Akvilė Lukošiūtė.

„Šiuo metu turiu laisvo laiko, pagalvojau, kodėl jo neišnaudoti naudingai. Pamatęs socialiniuose tinkluose draugų pasidalintą skelbimą, kad Kėdainių PSPC reikia pagalbinių darbuotojų, persirgusių koronavirusu, kadangi toks buvau, net nedvejojau ir paskambinau nurodytu telefono numeriu. Mane ir nukreipė tokiam darbui. Aš nesiginčiju, kur reikia, ten reikia. Padėdamas medikams, matau, kad padedu ir pacientams. Bet labiausiai medikams, nes jų rankos dabar tampa ilgesnės.“Savanoris Saulius Sagatys         

 „Norėčiau dirbti savanoriu ir Kėdainių ligoninės vadinamajame kovidiniame skyriuje, bet, kadangi nesu persirgęs COVID-19, be to, turiu artimųjų, kurie priklauso rizikos grupei, todėl, susirgęs šia liga, nenorėčiau jų užkrėsti. Bet koks skirtumas kur dirbti, manau, kad galiu būti naudingas medikams, dirbdamas ir čia. Mano darbas Kėdainių muzikos mokykloje yra popietinis, taip pat sustojo koncertinė veikla Kauno bigbende, todėl, turėdamas laisvo laiko, galvoju, kažkam galiu padėti. Kiek reikės, tiek čia ir būsiu. Dirbdamas poste prie įėjimo į suaugusių polikliniką ir norėdamas nukreipti pacientus, kur jiems eiti, turiu žinoti kai kuriuos medicininius terminus, bet apie tai, ko nežinau, pakonsultuoja personalas. Svarbiausia stebėti į polikliniką ateinančius pacientus, kad jie laikytųsi nustatytos tvarkos, laukdami eilėje, laikytųsi saugaus atstumo, dėvėtų apsaugines veido kaukes.“  Savanoris Vitalis Vidikas.

,,Vieni, bijodami visko, tiesiog užsidaro namuose (ir tikrai ačiū jiems už tai), kiti – renkasi padėti. Medikams pagalba taip pat reikalinga, nes mes lygiai tokie pat žmonės, kaip ir visi jūs – turime  savo šeimas, bijome dėl savo artimųjų, sergame patys, slaugome savus, tačiau, gerbdami savo profesiją, savo pašaukimą, tiesiog dirbame savo darbą. Žinoma, didžiausia pagalba reikalinga stacionare, tačiau ir Kėdainių PSPC žmonių labai trūksta. Kai sulaukėme nuoširdžių savanorių, labai nudžiugome. Jie dirba viską, ko yra paprašomi, ir dirba labai šauniai!

Labiausiai norėtųsi savanoriams padėkoti už tas atviras širdis, už empatiją pacientui, pagarbą medikui, gerą nuotaiką,  naujo gaivaus oro gurkšnį, įneštą į mūsų kasdienę darbų rutiną. Jie turbūt net patys netiki, kad tiek daug prisideda prie visos mūsų įstaigos bendruomenės geresnės savijautos.“ – sako  savanorystės idėjas palaikanti Kėdainių pirminio sveikatos priežiūros centro BPG Terapijos skyriaus vedėja, šeimos gydytoja Joana Kleivienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite