Angle down Atgal

Kėdainių ligoninėje – koronavirusu sergantis pacientas

Vakar į Kėdainių ligoninę atvežtam pacientui buvo nustatytas koronavirusas. Atsakymas apie susirgimą gautas šiandieną, paciento būklė sunki.

 

Dar nesusisiekė

„Kol kas nesusisiekėme su pačiu asmeniu, o iš ligoninės dar  laukiame informacijos apie kontaktinius asmenis.

Sergantis asmuo, mano žiniomis, greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo atvežtas į ligoninės priimamąjį, ten, kaip ir visiems pacientams, buvo paimtas koronaviruso tyrimas“, – informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus vedėja Sandra Buinovskienė.

Aukštos rizikos

Kaip informavo Kėdainių ligoninės vadovas Stasys Skauminas, pacientas priklauso rizikos grupei, jo būklė – labai rimta.

„Į ligoninę asmuo kreipėsi dėl savo sveikatos būklės, nes jis serga sunkia liga. Atskirai kažkokių koronaviruso simptomų kažin ar jaučia – jo būklė bendrai yra labai bloga, jaučiasi blogai.

Laukiame automobilio iš Kauno, nes mūsų turimi automobiliai nepritaikyti tokių pacientų pervežimui. Pacientas bus perkeltas į Kauno klinikinę ligoninę“, – sakė S. Skauminas.

Šiuo metu ligoninėje renkama informacija apie tai, kuriems medikams gali tekti izoliuotis po kontakto su sergančiuoju.

Kėdainiai – didelės rizikos savivaldybė

Kaip informuoja Sveikatos apsaugos ministerija, nuo rugsėjo 14 iki rugsėjo 20 d. imtinai bus intensyviau tiriami Kėdainių gyventojai, mat savivaldybė patenka į 13-os savivaldybių, kuriose fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse, sąrašą.

Intensyvesnis testavimas reikalingas tose savivaldybėse, kuriose epidemiologinis rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis už 16 ir per paskutines 14 dienų buvo nustatyta daugiau nei penki užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai.

Didelės rizikos savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojai. Taip pat papildomai bus tiriami pacientai, kurie gydymo įstaigose praleido daugiau negu 48 valandas.

Daugiau naujienų apie Kėdainių rajoną skaitykite www.rinkosaikste.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite