Angle down Atgal

Kėdainių LEZ domėjosi investuotojai iš JAV

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius ir savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis priėmė svečių iš JAV delegaciją, kuri domėjosi investavimo galimybėmis Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Susitikime taip pat dalyvavo UAB „Kėdainių laisvoji ekonominė zona“ atstovai.

Iš Pensilvanijos valstijos atvykęs UAB „Steel Span“ prezidentas Arnodas Davis rajono vadovams pristatė savo įmonę, kuri pramoniniams pastatams – angarams, sandėliams, garažams ir kt., gamina metalo modulius. Iš jų vėliau statybos vietoje sparčiai, per trumpiausią laiką sumontuojamas pastatas. Modulius gaminančiame fabrike taikomos aukštosios technologijos, dirba kvalifikuoti specialistai.

Tokią įmonę bendrovė „Steel Span“ turi Didžiojoje Britanijoje, tačiau šiai šaliai išstojant iš Europos Sąjungos dėl nežinomų pasekmių čia dirbantiems verslininkams iš užsienio, amerikiečiai ieško naujų investicijų galimybių kitose Europos šalyse.

Lietuva buvo pasirinkta, kaip viena iš tinkamiausių vietų vystyti šios bendrovės verslui. Taip pat dėl to, kad mūsų šalyje yra reikalingų aukštos kvalifikacijos darbuotojų.

„Lietuva susidomėta kaip tinkama šalimi investavimo vietos ir darbuotojų kvalifikacijos atžvilgiu. Susitikimo metu radome daug bendrų sąlyčio taškų dėl oraus darbuotojų darbo užmokesčio, jų motyvacijos kėlimo, darbo sąlygų. Tad įspūdžiai patys geriausi, o ateitis parodys ar rezultatai bus teigiami“, – sakė S. Grinkevičius.

Verslininkas iš JAV nusiteikęs optimistiškai, todėl pirmiausia mūsų šalyje ketina pradėti prekybą moduliais, o vėliau ruošiasi statyti fabriką, kuriam ieško vietos.

„Tikimės, kad pasirinks Kėdainius, kur būtų sukurta dar trys dešimtys naujų darbo vietų. Tai priklausys nuo to, kaip Kėdainių LEZ-o operatoriai su amerikiečiais ras bendrą kalbą“, – sakė rajono vadovas.

UAB „Kėdainių lasivoji ekonominė zona“ direktoriaus Giedriaus Valucko teigimu, investicijų pritraukimas gana sudėtingas ir ilgas procesas.

„Į Kėdainius, vieną iš stipriausių Kauno regiono rajonų, nuolat vežame investuotojus iš įvairių valstybių. Kėdainiai yra patrauklūs, nes tai – Lietuvos vidurys, labai patogi vieta logistikai. Čia puikiai išvystyta infrastruktūra, todėl kalbamės su įvairaus pobūdžio verslininkais, dirbančiais inžinerinės, maisto ir chemijos pramonės srityse. Be to, čia neturėtų trūkti ir darbo jėgos, kadangi penkiasdešimt kilometrų spinduliu gyvena apie penki šimtai tūkstančių gyventojų. Mes gyvename nuolatinėse investuotojų, kurie domisi viskuo – nuo darbo jėgos iki energetinių išteklių, paieškose. Dirbame su įvairių šalių verslininkais. Manome, kad visus įsipareigojimus įvykdysime laiku“, – sakė G. Valuckas.

Kėdainių LEZ Pramoninio parko teritorija įsteigta 2012 metais. Vėliau atrinktas Kėdainių LEZ operatorius – įsteigta UAB „Kėdainių laisvoji ekonominė zona“.

Laisvoji ekonominė zona įsikūrusi 130,55 ha teritorijoje, kurioje įrengta inžinerinė infrastruktūra (vandentiekis, nuotekos, gatvės, apšvietimas).

2017 metų pradžioje Kėdainių LEZ pradėta statyti Kauno trąšų didmenininkės „Vitera Baltic“ antrinė įmonė „Ikarai“ . Taip pat šioje zonoje veikia krematoriumas, pastatytas dar prieš patvirtinant pramonės parką laisvąja ekonomine zona.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite