Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Kėdainių kultūros centras ruošiasi Kalėdoms
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2020 m. Gruodžio 4 d. 09:14

Kėdainių kultūros centras ruošiasi Kalėdoms

Kaunas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


156958

Vis ilgėjant vakarams nejučia pradedama laukti Šv. Kalėdų. Nors šiemet jų laukiama kitaip nei įprastai, Kėdainiai puošiasi šventiškai, o Kėdainių kultūros centro renginiai persikelia į virtualią erdvę.

Advento laikotarpiu skatinama apmąstyti besibaigiančių metų darbus ir įvykius, juos įvertinti, kurti ateities planus. Laukdamas didžiųjų metų švenčių, Kėdainių kultūros centras parengė virtualią edukacinę programą „Adventą pasitinkant“. Jos metu folkloro ansamblio „Jorija“ vadovė Regina Lukminienė pristato advento laikotarpio tradiciją Kėdainiuose, o folkloro ansamblio „Kleketukai“ vadovė Aušra Giedrienė dainuoja dainas, gieda giesmes.

Kėdainių kultūros centro skyriai ruošia virtualaus formato renginius švenčių laukimo tema.
Kalnaberžės, Vilainių skyrius Lančiūnavoje rengia advento vakarojimus „Razava diena“ ir gvildena temą „Advento vakarojimai – linksmybės ar gelminga prasmė?“

Edukacines veiklas virtualiai rengia Pelėdnagių, Surviliškio, Nociūnų skyriai. Bus sudaryta galimybė stebėti ir pasimokyti pinti advento vainiką, rišti lietuvišką šiaudinį sodą, pasigaminti žaislų Kalėdų eglutei, dovanėlių artimiems žmonėms ir jas patraukliai įpakuoti. Taip pat bus atskleistas receptas – kaip šventėms išsikepti burnoje tirpstančių sausainių.

Sugrįžtančios saulės belaukiant

Didžiosios Rinkos aikštėje jau džiugina baltiškais ženklais pasipuošusi žaliaskarė. „Saulė sugrįžta“ – šią puošybos tematiką, kuria dabar ir padabinta eglutė, pasiūlė Kėdainių kultūros centro režisierė Asta Bartkuvienė. Žiemos saulėgrįža reiškia Saulės atgimimą ir naujo gyvenimo pradžią, todėl pagrindiniai eglės puošybos elementai tai saulė ir mėnulis. Saulė – žemiau, nes saulėgrįžos metą diena yra trumpiausia metuose. Šiuo gamtos virsmo laiku karaliauja naktis, todėl ant eglutės mėnulis aukščiau. Aplink saulę ir mėnulį išdėstytos 4 tipų dekoracijos simbolizuojančios gamtą ir jos magiškas galias, į kurias tikėjo senovės lietuviai. Tai saulės ženklas, varnakis, žirgeliai ir vandenys. Saulės ženklas (svastika) tai vienas iš dažniausiai lietuvių liaudies mene besikartojančių motyvų. Baltai svastiką siejo su Dievu, Saule ir Perkūnu. Varnakis – ženklas, simbolizuojantis vaisingumą, Žemę. Žirgeliai (Jumis) ‒ tai gerovės, laimės, derlingumo ir vaisingumo simbolis. Vandenų ženklas simbolizuoja gyvybę, atgimimą ir dvasios tyrumą.

Eglutė sužibės gruodžio 4 dieną, tą dieną ir Kalėdų Senelis viešės Kėdainiuose. Jis keliaus ne su elnių tempiamomis rogėmis, kaip įprasta, o su elektromobiliu. Stebėti jo kelionę ir palaipsniui, dieną keičiant vakaro tamsai išryškėjantį visą Kalėdų eglės grožį, kviečiame žiūrėti internetu per savivaldybės, Kėdainių kultūros centro ir kitų rajono įstaigų socialinio tinklo „Facebook“ paskyras gruodžio 4 d. 18 val.

Laukiant gražiausių metų švenčių Kėdainių kultūros centras puošia miestą pačių kultūros darbuotojų sukurtomis ir pagamintomis meninėmis instaliacijomis. Kėdainių miesto parko lankytojai bet kokiu oru ras gabalėlį žiemos, nes ten „apsigyvens“„Sniego karalienė“. Prie Kėdainių kultūros centro džiugins žaismingos „Nykštukų slėpynės“. Vilainių parkas puošis menine instaliacija „Švenčių belaukiant“, kurią kūrė Vilainių skyrius.

Kėdainių kultūros centras rengia virtualų etiudą su Kėdainių krašto jaunimu, tema „Jaučiu Kalėdas“ ir virtualų popchoro „Perliukai“ koncertą „Kaip nykštukai sutiko Kalėdas“.

Šventinį laikotarpį vainikuos Kėdainių krašto kultūros premijos įteikimo ceremonija, kurią taip pat galėsite stebėti internetu.

Visų virtualių renginių įrašus galite žiūrėti Kėdainių kultūros centro internetinėje svetainėje ir feisbuko paskyroje.

Parengė Daiva Burinskytė-Valdmonė



REDAKCIJA REKOMENDUOJA