Angle down Atgal

Kėdainių ir Ukmergės rajonus sujungė modernus kelias

Kelininkai Kėdainių rajone baigė dar vieną didelį projektą – pagaliau išasfaltuotas valstybinės reikšmės kelias, jungiantis Pagirių (Kėdainių r.) ir Tulpiakiemio (Ukmergės r.) miestelius. Vietos gyventojai sako šio kelio asfaltavimo laukę ne vieną dešimtmetį, tačiau realūs darbai įvykdyti tik šiemet.

Trečdalis milijono

Lietuvos automobilių kelių direkcija rajoninio kelio Nr.4807 Ukmergė–Petronys–Tulpiakiemis–Pagiriai ruožo rekonstrukcijai nuo 7,71 iki 10,287 km skyrė net 280 tūkst. eurų. Šios lėšos skirtos įgyvendinant Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą.

Daug darbų

Direkcija praneša, kad minėtame valstybinės reikšmės rajoninio kelio ruože jau atlikti kapitalinio remonto (asfaltavimo) darbai. Buvo atlikti žemės sankasos ir dangos konstrukcinių sluoksnių įrengimo darbai, taip pat lygiagrečiai įrengtos lietaus nuotekų ir drenažo sistemos, įrengta žemės sankasa ir šalčiui atsparus sluoksnis, vandens pralaidos, sutvirtintos vagos.

Taip pat atlikti kelio šlaitų tvirtinimo darbai, sutvarkyti melioracijos tinklai, atlikti aplinkos tvarkymo darbai.

Gyventojai patenkinti

„Tai buvo ilgametis skaudulys. Žmonės jau daugybę metų prašė išasfaltuoti minėtą kelią, mat pagiriečiai šiuo keliu pasiekia Ukmergę. Ukmergė jiems yra kur kas arčiau nei Kėdainiai. Tad jei reikia kažko nusipirkti, reikia kažkokių paslaugų, jie važiuoja į Ukmergę. Kiti žmonės ir dirbti ten važiuoja.

Iki šiol kelias buvo žvyro danga, o važiuoti juos buvo išties nemalonu, nors kelią ir prižiūrėjo direkcija, tačiau žvyrkelis yra žvyrkelis. Kreipėsi žmonės į mane ne kartą dėl to kelio, ir  pats domėjausi, laukėme gerų žinių ir pagaliau sulaukėme“, – džiaugėsi Šėtos seniūnas Ričardas Boreiša.

Kreipėsi į savivaldybę

Pagirių gyventojai ne kartą kreipėsi į Kėdainių rajono savivaldybės administraciją. Toks raštas savivaldybėje buvo gautas dar šį pavasarį. Čia paaiškėjo, kad kelias į Tulpiakiemį turėjo būti išasfaltuotas gerokai anksčiau.

„2017 metais Lietuvos automobilių kelių direkcija buvo pasirašiusi sutartį su rangovu atlikti valstybinės reikšmės rajoninio kelio Ukmergė–Petronys–Tulpiakiemis–Pagiriai kapitalinio remonto darbus. Tačiau dėl rangovo nepajėgumo sutartis buvo nutraukta.

Vėliau buvo gauta informacija, kad lėšų yra skirta ir ieškomas rangovas. Galiausiai paaiškėjo, kad Lietuvos automobilių kelių direkcija iki šių metų pabaigos minimą kelią išasfaltuos. Taigi, matome, kad jie savo pažadą įvykdė“, – informavo savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Daugiau naujienų apie Kėdainių rajoną skaitykite www.rinkosaikste.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite