Nuotraukos iš mokyklos metraščio
Angle down Atgal

Kazlų Rūdos mokykla, kurioje gyvena svajonės

(Valdorfo pedagogikos 100-mečiui)

Visame pasaulyje šiemet minimas Valdorfo pedagogikos šimtmetis. Dabar 90-yje valstybių veikia 1000 Valdorfo mokyklų ir 2000 darželių. Marijampolės apskrityje yra vienintelė Kazlų Rūdos Valdorfo pedagogikos principais gyvenanti mokykla, kuri buvo įkurta prieš 27 metus.

Lapkričio 16 d. Kazlų Rūdos kultūros centre Kazlų Rūdos „Elmos“ mokykla-darželis ir viešoji įstaiga Valdorfo progimnazija pakvietė į koncertą „Mokykis ir keisk pasaulį“.

Šventės pradžioje į sceną buvo pakviesti savivaldybės vadovai Marius Žitkus ir Reda Kneizevičienė, kurie pasveikino kolektyvus ir turėjo atsakyti į klausimą, kaip jie mato šią mokyklą ir jos bendruomenę.

Netrūko ir svečių – kultūros centro salė buvo pilnutėlė. Sveikino kolegės iš kitų savivaldybės mokyklų, svečiai iš Kauno Valdorfo mokyklos. Mečislovas Daugiala, visada palaikęs šios mokyklos idėją ir buvęs šalia, kai mokykla kūrėsi, pasidalijo savo prisiminimais iš 1992 metų. Nuo tol metai po metų ir mokytojai, ir vaikai tvirtai ėjo savo svajonių keliu. Ir mokykla-darželis, ir Valdorfo progimnazija tapo svajonių mokykla.

Šventinį koncertą vedė Asta Ališauskienė ir buvęs mokinys Ramūnas Rėčkus, Valdorfo progimnazijos moksleiviai Ieva Karsokaitė ir Tolmintas Matonis. Kartu su išilginių fleitų ansambliu grojo buvusi mokinė Jolita Saukaitytė, į šventę atskridusi iš Vokietijos. Buvusi absolventė Verutė Venckūnaitė-Čepulienė padainavo dvi dainas, užrašytas prieš 100 metų Marijampolės krašte ir Varėnos rajone. Dainą „Viltys“ atliko A. Ališauskas, buvęs mokytojas Evaldas Dabašinskas (vokalas, gitara), fleita pritarė Ramūnas Rėčkus. Pašoko euritmijos kurso studentės. Porą kūrinių sudainavo buvusi mokinė Orenda Čekanauskaitė, kuri studijuoja Juozo Gruodžio konservatorijoje.

Prieš daugelį metų nepaprasta pažintis užsimezgė „Dainų dainelės“ konkurse: Kazlų Rūdos dainorėliams ir Onutei Kolobovaitei iš Visagino teko dalintis vienu repeticijų kambariu. Ši draugystė tęsiasi iki šiol. O. Kolobovaitė į šventę atvyko iš Rygos.

Kadangi Valdorfo pedagogika plinta visame pasaulyje, mokyklos ansamblis padainavo dainą „Akai Hana“ japonų kalba. Choras atliko Zambijos vaikų dainą „Bonse Aba“.

Džiugu, kad Valdorfo mokyklos ugdymo procese aktyviai dalyvauja Bavikinų šeima. Egidijus Bavikinas ir Augmantė Ališauskaitė padainavo Lady Gaga dainą „Shallow“, o su O. Kolobovaite jis atliko G. Kuprevičiaus dainą „Kregždutės“.

Saulė BERŽINYTĖ

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite