Angle down Atgal

Kazlų Rūdoje brangs geriamas vanduo ir nuotekų tvarkymas

Į eilinį posėdį susirinkusi Kazlų Rūdos savivaldybės Taryba patvirtino nenaudojamų, apleistų ne žemės ūkio paskirties žemės sklypų ir tokio pat nekilnojamojo turto nustatymo savivaldybės teritorijoje tvarkos aprašą. Jo projektas buvo parengtas siekiant vietos bendruomenėms kurti švaresnę aplinką.

Patvirtintas aprašas sudarys galimybę nustatyti fizinių ir juridinių asmenų nenaudojamus, apleistus nuosavybės teise valdomus ar iš valstybės nuomojamus žemės sklypus, taip pat neprižiūrimą nekilnojamąjį turtą ir jų savininkus ar nuomininkus apmokestinti atitinkamais, Savivaldybės tarybos nustatytais žemės, žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčio tarifais.

Posėdžio dalyviai pakeitė pernai rugpjūtį priimtą sprendimą, kuriuo į Marijampolės regioninę kultūros tarybą nuo savivaldybės buvo deleguota Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Beta Zaveckienė. Vietoje B. Zaveckienės į šią instituciją vietos politikai delegavo Tarybos narę Sigitą Mikalauskienę. Posėdžiui pirmininkavęs meras Mantas Varaška šį pakeitimą motyvavo tuo, kad B. Zaveckienė yra labai užimta, turi daug visokių įpareigojimų. Opozicijoje dabar dirbantis buvęs ilgametis administracijos direktorius Valdas Kazlas dėl tokio sprendimo nepraleido progos įgelti naujajai valdančiajai daugumai, neslėpdamas, kad tai ne kas kita, o politinis valdančiųjų sprendimas.

Savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vedėjo Arūno Žemaičio Tarybai pristatytos, naujos, perskaičiuotos UAB „Kazlų Rūdos komunalininkas“ tiekiamo geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo bazinės kainos sukėlė nemažas diskusijas. A. Žemaitis nurodė, kad daugumai geriamojo vandens vartotojų 1 m³ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų sutvarkymo kaina padidės 12 euro centų, tačiau tiems vartotojams, kurie perka geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas daugiabučio gyvenamojo namo įvade atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos bazinė kaina sumažės nuo 6,36 Eur iki 3,48 Eur namui per mėnesį. Be to, nuo 1,84 Eur iki 1 Eur sumažės vadinamasis abonento mokestis už vieną apskaitos prietaisą.

Posėdyje dalyvavusi „Kazlų Rūdos komunalininko“ ekonomistė Oksana Kinkienė, kalbėdama apie naujas bazines paslaugų kainas, teigė, kad įmonės specialistai buvo paskaičiavę mažesnes naujas bazines paslaugų kainas, nei atsiuntė tvirtinti Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. Tuo pačiu O. Kinkienė neslėpė, kad visas už geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą įmonės gaunamas pajamas šiuo metu „suvalgo“ vandens skaitiklių keitimas, nes pernai skaitikliai apskritai nebuvo keičiami, o ankstesniais metais – tik esant poreikiui. Dėl to įmonė netgi pateko į Metrologijos inspekcijos nemalonę ir šiemet jau pakeitė 730 vandens skaitiklių.

Po diskusijos V. Kazlas išsakė nuomonę, kad naujoms kainoms Taryba galėtų nepritarti. Vis dėlto balsų dauguma naujos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bazinės kainos buvo nustatytos. Jos bus taikomos nuo liepos 27 dienos.

Kiek padiskutavusi Taryba 2020 metams nustatė veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių fiksuotų pajamų mokesčio dydžius gyventojams. Į Kauno teritorinės ligonių kasos stebėtojų tarybą vietos politikų sprendimu buvo deleguota Tarybos narė Vida Milda Klimienė. Svarstant šį klausimą buvo siūloma ir anksčiau šioje institucijoje savivaldybei atstovavusios Vilijos Kazlienės kandidatūra. Tačiau V. Kazlienė atsisakė šio pasiūlymo, teigdama, kad savivaldybėje jau yra nusistovėjusi praktika, jog pasikeitus politinei daugumai į Kauno teritorinės ligonių kasos stebėtojų tarybą deleguojamas valdančiosios daugumos atstovas. „Aš atsisakau, nes nenoriu keisti nusistovėjusios tvarkos“, – savo apsisprendimą paaiškino Tarybos narė.

Tarybos nariai taip pat priėmė sprendimą, savivaldybės įmones įpareigojantį visuomenę informuoti apie savivaldybės reguliavimo sričiai priskirtų perkančiųjų organizacijų viešųjų pirkimų planus, taip pat viešinti tiekėjus konsultuojančių atsakingų asmenų skelbimus.

Mero M. Varaškos teigimu, toks sprendimas – dar vienas žingsnis siekiant skaidrumo savivaldybės įmonėse, o V. Kazlas tai pavadino viešųjų ryšių akcija ir tiek.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite