Angle down Atgal

Kazlų Rūda laukia VMU administracijos įkurtuvių

Savaitės viduryje VĮ Valstybinių miškų urėdijos (VMU) valdyba šalies aplinkos ministrui Kęstučiui Mažeikai turėjo pateikti konkrečius apskaičiavimus, kur būtų racionaliau įkurdinti VMU administraciją: Kazlų Rūdoje ar Panevėžio rajono Katinų gyvenvietėje. Kokie skaičiai surašyti ant ministro darbo stalo padėtuose raštuose, dar nežinome.

Suvalkiečio“ pakalbintas ministras K. Mažeika teigė, kad jam pateikti skaičiavimai bus kruopščiai analizuojami, o galutinį žodį, kur įkurdinti VMU administraciją, tars visa Vyriausybė.

Ministro prioritetas – Kazlų Rūda

„Suvalkiečiui“ aplinkos ministras K. Mažeika teigė, kad svarstydamas galimybę VMU administraciją įkurdinti Kazlų Rūdoje apžiūrėjo ir įvertino buvusios Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos patalpas, kuriose dabar yra įsikūręs VMU Kazlų Rūdos regioninis padalinys.

– Visa Valstybinių miškų urėdijos administracija ten, be abejo, netilptų, – neslėpė ministras. – Tačiau prisidėti prie šios valstybės įmonės būstinės įsikūrimo yra pasiryžusi ir Kazlų Rūdos savivaldybė, turinti patalpas S. Daukanto gatvėje esančiame pastate. Be to, turime informacijos, kad tame pačiame pastate už 66 tūkst. eurų parduodamos dviejuose pastato aukštuose esančios patalpos. Manau, kad būtų tikslinga jas įsigyti VMU administracijai įkurdinti, nes šiuo metu už Vilniuje nuomojamas patalpas kiekvieną mėnesį sumokame po 18 tūkst. eurų nuomos. Už kelių mėnesių nuomą Kazlų Rūdoje įsigytume savo patalpas ir, be abejo, tai būtų ekonomiškai naudingas sprendimas. Be to, dalis VMU darbuotojų, pavyzdžiui, informacinių technologijų specialistai, programuotojai, ir toliau galėtų likti dirbti Vilniuje.

Ministras neslėpė, kad alternatyva VMU administraciją perkelti į Panevėžio rajoną irgi vis dar svarstoma, tačiau Kazlų Rūdos alternatyva, K. Mažeikos teigimu, yra prioritetinė. Vardindamas Kazlų Rūdos alternatyvos pliusus, ministras pažymėjo, kad Kazlų Rūda yra viena iš miškingiausių savivaldybių, taip pat atkreipė dėmesį, kad netoliese, Kauno rajone, yra universitetas, kuris ruošia miškininkus.

– Vievio alternatyva atkrito todėl, kad ten reikėtų statyti visiškai naują pastatą ir tai atsieitų didelius pinigus, – teigė ministras. – O Vilnius automatiškai atkrito žiūrint į Vyriausybės programos prioritetus apie regioninę politiką.

Būstinė regione – politinis sprendimas

Po pertvarkos įsteigtos Valstybinių miškų urėdijos vadovybė ir administracija šiuo metu yra įsikūrusi nuomojamose patalpose Vilniuje Savanorių prospekte. Be to, šios valstybės įmonės administracijoje dirba Kaune veikusio, o pertvarkos metu prie VMU prijungto buvusio Valstybinio miškotvarkos instituto darbuotojai. Būtent buvusio instituto adresu Kaune, Pramonės prospekte ir yra įregistruota naujoji valstybės įmonė.

„Suvalkiečio“ pakalbintas VĮ VMU direktorius Marius Pulkauninkas teigė, kad įgyvendinant miškų valdymo reformą Aplinkos ministerija kaip vieną iš didžiausių lūkesčių įvardijo regionų stiprinimą.

– Siekiant stiprinti regionus nuo pat pradžių buvo priimtas politinis sprendimas, kad įkūrus vieną įmonę – Valstybinių miškų urėdiją, jos centrinė būstinė įsikurs viename iš šalies regionų, – teigė M. Pulkauninkas. – Tuo tikslu per šiuos metus atlikome įvairių šalies regionų analizę. Vienas iš svarbiausių vertinimo kriterijų buvo kompetencijų prieinamumas, tai yra galimybė tame regione išlaikyti ir pritraukti specialistus, turinčius reikiamas kompetencijas dirbti tokios didelės, strateginės reikšmės įmonės valdyme. Dar vienas svarbus kriterijus – susisiekimo patogumas regione, tai yra atstumas, atvykimo greitis, galimybė vykti viešuoju transportu. Analizėje taip pat vertinami biuro išlaikymo kaštai, galimos investicijos ir ekologinės sąnaudos. Įvairių pastatų alternatyvas svarstėme skirtinguose regionuose – Vilniaus, Kauno, Elektrėnų, Trakų, Panevėžio, Marijampolės, Kaišiadorių savivaldybėse.

Kazlų Rūdos alternatyva, M. Pulkauninko teigimu, irgi buvo vertinama visais aspektais.

– Buvusios Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos patalpose šiuo metu yra įsikūręs mūsų įmonės Kazlų Rūdos regioninis padalinys, – sakė VMU direktorius – Šio padalinio administracijoje dirba apie trisdešimt specialistų, jie ten turi tinkamas darbo sąlygas. Darbo vietų visiems centrinės administracijos darbuotojams, kurių etatų yra apie 130, šiuo metu Kazlų Rūdos regioniniame padalinyje nėra. Tad dabar vertiname, kiek reikėtų investicijų suremontuoti ir rekonstruoti esamus pastatus. Taip pat vertiname galimybes išlaikyti turimus ir pritraukti naujus reikiamų kompetencijų darbuotojus į Kazlų Rūdą.

Savivaldybė ministro iniciatyvą sveikina

Viešoje erdvėje pasirodžius pranešimams apie galimą VMU administracijos įsikūrimą Kazlų Rūdoje, Kazlų Rūdos savivaldybė išplatino pranešimą, kuriame teigia sveikinanti tokią aplinkos ministro iniciatyvą ir informuoja, kad yra pasirengusi prisidėti prie įstaigos įkurtuvių.

– Reiškiame visišką palaikymą aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos sprendimui perkelti Valstybinių miškų urėdijos administraciją į mūsų miestą. Esame pasiruošę bendradarbiauti ir prisidėti siekiant greito ir sklandaus šio sprendimo įgyvendinimo“, – sako savivaldybės meras Mantas Varaška.

Pertvarkant miškų urėdijas 2018 m. pradžioje į VMU buvo sujungtos 42 urėdijos ir Valstybinis miškotvarkos institutas. Suvalkijoje po pertvarkos buvo įkurti du regioniniai padaliniai: Šakių ir Kazlų Rūdos, sujungęs buvusią Kazlų Rūdos mokomąją ir Marijampolės miškų urėdijas. Kazlų Rūdos regioninio padalinio administracija kaip tik yra įsikūrusi Kazlų Rūdoje Miškininkų gatvėse esančiose buvusios Mokomosios miškų urėdijos patalpose. Šio padalinio vadovė Rūta Varnagirienė, pakalbinta „Suvalkiečio“, sakė, kad apie būsimas permainas dar nėra informuota. „Jei gausime įsakymą išsikelti, mes jį įvykdysime“, – teigė R. Varnagirienė.

Aplinkos ministras K. Mažeika yra išsakęs nuomonę, kad VMU administraciją įkurdinus Kazlų Rūdoje, regioninio padalinio darbuotojai galėtų išsikelti į Marijampolėje esančias buvusios Marijampolės miškų urėdijos patalpas Vilkaviškio gatvėje. Šiose patalpose šiuo metu veikia tik Valstybinės miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus Marijampolės teritorinis poskyris.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite