Angle down Atgal

Kavarsko seniūnijoje per gaisrą žuvo 4 žmonės, 3 iš jų – vaikai

Šiąnakt apie 01.49 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Kavarsko seniūnijos Budrių kaime, Budrių g., atvira liepsna dega namas.

Į įvykio vietą išsiųstos Anykščių ir Ukmergės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos Informacija apie įvykį perduota Panevėžio greitosios medicinos pagalbos stočiai.

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija pranešė, kad šiame gaisre žuvo 4 žmonės, 3 iš jų - vaikai.

Vietos gyventojai pasakojo, kad gaisre žuvusi moteris buvo išsiskyrusi su vyru, gyveno su trimis vaikais. Vienas jų buvo dar kūdikis, kiti du - pradinių klasių moksleiviai. 

Pagal pirminę gaisrininkų versiją, gaisras kilo dėl viduje kūrentos krosnies.
Vanduo į gaisrinių automobilių vandens rezervuarus buvo imamas iš šalia esančios kūdros ir iš Budrių ežero.
9.00 val. gaisras visiškai lokalizuotas, žuvusiųjų kūnai 9 valandą ryto dar nebuvo išvežti. Tokio skaudaus atvejo Kavarsko seniūnijoje niekas neprisimena, bus tariamasi, kuo galima padėti šeimai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas apie ghaisrą Budriuose paskelbė tokį pranešimą:

"Balandžio 14-osios naktį, 01.49 val., buvo gautas pranešimas apie gaisrą gyvenamajame name Anykščių rajone, Kavarsko seniūnijoje, Budrių kaime. Atvykus ugniagesiams, dviejų aukštų gyvenamasis namas degė atvira liepsna. Iki atvykstant gelbėtojams, du gyventojai jau buvo iššokę pro antrojo aukšto langus, dar vienas išėjęs iš pirmojo aukšto. Apmalšinę liepsnas gaisravietėje ugniagesiai rado 3 vaikų ir moters kūnus.

Pasak Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresniojo inspektoriaus Lauryno Gabrilavičiaus, apsilankiusio gaisro vietoje, kuriame namo aukšte kilo gaisras, neaišku: „Labai skaudu, kad gaisre žuvo žmonės. Nustatyti gaisro priežastį iškviesti Gaisrinių tyrimų centro specialistai. Pirminiais duomenimis, vakar vakare, apie 23 val., dar buvo kūrenama krosnis.“

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena, kad norint apsisaugoti nuo žūties gaisre, būtina namuose įsirengti dūmų detektorių, kuris garsiniu signalu įspėtų apie įsiplieskusią ugnį. Deja, ugniagesių gelbėtojų duomenimis, būstuose dūmų detektorių iki šiol nėra įsirengę apie 38 proc. gyventojų.

Pagrindinės žūčių gaisruose priežastys – krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai bei gedimai, neatsargus rūkymas, neatsargus žmogaus elgesys su ugnimi, elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai, pašalinis ugnies šaltinis ir kt."

Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Saulius Slavinskas "Delfi" sakė, kad žuvo 2020 m. gimusi mergaitė, du berniukai, gimę 2012 ir 2015 m., bei mergina, gimusi 2001 m.
Trys žmonės išsigelbėjo: moteris su sugyventiniu bei 17-metis vaikinas. Visi išsigelbėjusieji buvo neblaivūs. Ši šeima gaudavo socialinę pagalbą.

Plačiau – laikraštyje „Anykšta“.

comment Skaitytojų komentarai (3)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite