Notice: Undefined index: etapliusAdmin in /home/alfa/subdomains/etaplius/straipsnisDESKTOP.php on line 3
ETAPLIUS - Kauno „Žalgirio“ pergalių serija nutrūko prieš Sankt Peterburgo „Zenit“
Sportas2020 m. Kovo 5 d. 21:45

Kauno „Žalgirio“ pergalių serija nutrūko prieš Sankt Peterburgo „Zenit“

BC „Žalgiris“ nuotr.

120408

Kauno „Žalgirio“ (12-16) krepšininkai Sankt Peterburge turėjo ir 17 taškų pranašumą, bet po dramatiškos kovos per pratęsimą turėjo pripažinti „Zenit“ (8-20) pranašumą – 75:76 (27:12, 14:23, 12:10, 13:19, 9:10). Šitaip nutrūko trijų kauniečių pergalių serija.

Rungtynių pradžia nieko blogo nežadėjo – aikštėje vos pasirodęs KC Riversas smeigė tris tritaškius, puikiai žaidė ir Jockas Landale'as, o „Žalgiris“ pirmąjį kėlinį laimėjo net 27:12.

„Zenit“ vairininko Xavi Pascualio permainos pasiteisino tik antrojo kėlinio pabaigoje, kai svečių persvara jau buvo pasiekusi net 17 taškų. X faktorių – Coltoną Iversoną – puolime atradę šeimininkai pirmąją rungtynių pusę užbaigė atkarpa 16:3 ir į rūbinę išėjo puikios nuotaikos – „Zenit“ atsiliko tik 37:41.

Po ilgosios pertraukos aikštėje dominavo gynyba. Jei trečiajame kėlinyje kauniečiai dar buvo prasilaužę ir net susigrąžinę 9 taškų persvarą, tai visiška taškų sausra kauniečius ištiko lemiamo ketvirčio pradžioje.

Taškų „Žalgiris“ nepelnė net šešias minutes, o tuo naudojęsi šeimininkai užšoko ant bangos ir po spurto 16:0 pabėgo 60:53.

Atrodė, kad žalgiriečiams teks kapituliuoti, kai likus vos daugiau nei 2 minutėms atsilikimas dar buvo 6 taškai (60:66), bet sėkmingas J.Landale'o žaidimas ir Thomaso Walkupo baudų metimai išlygino rezultatą – 66:66. Kauniečiai po Mateuszo Ponitkos klaidos dar turėjo ir šansą laimėti rungtynes ketvirtajame kėlinyje, bet KC Riverso tolimas metimas tikslo nepasiekė.

Sėkmingą bangą svečiai iš Kauno pratęsė ir pratęsime – sužaidus beveik dvi minutes „Žalgiris“ pirmavo 71:66.

Vis dėlto visas rungtynes galvos skausmą Lietuvos čempionams kėlęs Andrew Albicy pataikė tritaškį ir atgaivino savo komandos viltis, o svarbiausius savo metimus pataikė likus 2,8 sek.

„Žalgiris“ tiksint paskutinėms sekundėms dar turėjo persvarą (75:74), bet Edgaras Ulanovas prametė tritaškį, o po Luko Lekavičiaus pražangos A.Albicy sumetė baudų metimus bei išvedė „Zenit“ į priekį.

„Žalgiris“ dar turėjo šansą išplėšti pergalę, bet KC Riversas prametė tritaškį, o kamuolį puolime pasiėmęs J.Landale'as nepataikė ir kauniečiai jau antrą kartą šį sezoną „Zenit“ klubui nusileido per pratęsimą – Kaune spalio pabaigoje buvo pralaimėta 70:82.

„Žalgiris“ po antradienį laimėto mačo prieš Maskvos srities „Chimki“ buvo pakilęs į 8-ąją vietą, tačiau pralaimėjimas prieš „Zenit“ kauniečius vėl nubloškė į 11-ąją poziciją. Iki reguliariojo sezono pabaigos jiems dar liko sužaisti šešis mačus, o artimiausia dvikova laukia po savaitės, kai žalgiriečiai vyks į Barseloną.

„Zenit“: Andrew Albicy 19 (5/7 trit., 24 naud. bal.), Coltonas Iversonas 14, Gustavo Ayonas 10, Mateuszas Ponitka 8.

„Žalgiris“: Jockas Landale'as 27 (8/9 dvit., 2/2 trit., 5/6 baud., 6 atk. kam., 30 naud. bal.), KC Riversas 14 (4/7 trit.), Zachas LeDay 11, Thomasas Walkupas 6 (11 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 4 (7 atk. kam.), Artūras Milaknis 3 (1/4 trit.), Lukas Lekavičius (1/7 metimai), Nigelis Hayesas, Paulius Jankūnas (9 atk. kam.), Martinas Gebenas ir Rokas Jokubaitis po 2. Karolis Lukošiūnas aikštėje nepasirodė.