Angle down Atgal

Kauno socialinių paslaugų centras pelnė europinį sertifikatą

Šiemet savo profesinę šventę Kauno miesto savivaldybės socialiniai darbuotojai pasitiko išskirtinėmis nuotaikomis. Socialinių darbuotojų dienos (rugsėjo 27-osios) išvakarėse Kauno miesto socialinių paslaugų centras įgijo Europos socialinių paslaugų kokybės sistemos sertifikatą.

„Tai – Europos reabilitacijos platformos iniciatyva, kuria siekiama prisidėti plėtojant socialinių paslaugų sektorių, užtikrinant kokybiškas paslaugas jų gavėjams ir pastarųjų integraciją į visuomenę bei geresnę gyvenimo kokybę. Džiugus toks Paslaugų centro įvertinimas, nes tai yra pirmoji Kauno įstaiga, įgijusi tokį svarbų sertifikatą, bylojantį, kad čia gaunamos paslaugos yra operatyvios, kokybiškos ir atliepiančios poreikius. Tai – ne tik solidus pripažinimas, bet ir motyvacija įstaigai dar stipriau pasitempti. Dėl šio tikslo intensyviai dirbta pastaruosius dvejus metus“, – džiaugėsi Kauno miesto savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Jolanta Baltaduonytė.

Pasak jos, buvo vertinamas tiek įstaigos vadovybės bei darbuotojų, tiesiogiai teikiančių socialines paslaugas, darbas, tiek ir pačių paslaugų gavėjų progresas. Visi veikė kaip tikra komanda. Teko ne kartą peržiūrėti veiklą iš naujo, aiškintis, kaip ją atlikti dar geriau. Dirbame stengdamiesi kokybiškiau, tiksliau atliepti žmonių poreikius ir padėti savo paslaugų gavėjams kuo labiau įsitvirtinti bendruomenėje, sako J. Baltaduonytė.

Projektas „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą“, anot skyriaus vedėjos, ženkliai prisidės toliau stiprinant specialistų kompetencijas, diegiant socialinių paslaugų kokybės sistemą atskirose įstaigose ir plačiau supažindinant visuomenę su galimybe gauti reikiamą pagalbą. EQUASS kokybės sistemos sertifikatas suteikiamas tik įstaigoms, atitinkančioms aukščiausius socialinių paslaugų standartus.

„Darbas socialinių paslaugų sferoje išties sunkus, bet įdomus ir prasmingas. Socialinio darbuotojo specialybės mokytis, o vėliau ir dirbti pagal ją pasirinkau tikslingai. Kiekviena diena mūsų darbe – nenuspėjama. Neretai tenka reaguoti, padėti tiesiog čia ir dabar, bet pokyčiai atperka viską. Palaipsniui su žmonėmis užsimezga emocinis ryšys, pradedi „sirgti“ už tas šeimas, už kiekvieną, kad ir mažiausią jų pastangą bei pokytį. Mūsų darbas – ne gailėti, o empatiškai ir objektyviai įvertinus situaciją, parodyti visus įrankius, su kuriais sudėtingą laikotarpį ar konkrečias problemas įveikti ženkliai lengviau“, – pasakoja Kauno socialinių paslaugų centre pagalbą šeimoms teikianti Edita Ablačinskienė.

Socialinės srities darbuotojai nuolat bendrauja su rizikos grupėje esančiais asmenimis, nustato pavienių žmonių ar šeimų poreikius socialinei paramai bei paslaugoms gauti, teikia išvadas dėl jų paskyrimo. Pagalba užtikrinant fiziologinius žmogaus poreikius – tik dalis plataus paslaugų spektro. Socialiniai darbuotojai atlieka svarbią funkciją tarpininkaudami su socialinę paramą teikiančiomis įstaigomis.

Kauno socialinių darbuotojų teigimu, besitęsianti pandemija ir pavasarį visą šalį sukaustęs karantinas turėjo įtakos rizikos veiksnius patiriančioms šeimoms su vaikais. Sumažėjus žmonių užimtumui, atitinkamai išaugo tikimybė, kad su priklausomybėmis kovojantys asmenys ims piktnaudžiauti alkoholiu ar kitais svaigalais, prastės jų emocinė būklė, galimai dažnės smurto atvejai šeimose. Šiems asmenims nuolat teikiamos konsultacijos, socialinės srities darbuotojai iki šiol reguliariai vyksta į jų namus.

„Ir per karantiną dirbome visu tempu, kad pasirūpintume sunkioje padėtyje atsidūrusiais žmonėmis. Privalėjome užtikrinti, kad jie nesijaustų vieniši, kad jiems nestigtų maisto ir būtiniausių priemonių, ir kiekvieno individualios problemos būtų sprendžiamos. Mūsų akiratyje – apie penki šimtai šeimų ir per pusantro tūkstančio senjorų, neįgaliųjų bei savarankiškai apsirūpinti negalinčių asmenų, kuriems pagalba buvo ir tebėra teikiama į namus kasdien“, – pasako Socialinių paslaugų skyriaus vedėja J. Baltaduonytė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite