Angle down Atgal

Kauno simfoninis orkestras pristato programą, kuri vasarą skambės festivalyje Norvegijoje

Trečiadienio vakarą Kauno valstybinėje filharmonijoje įvyks Orkestro muzikos koncertas. Jo programoje - Jano Sibelijaus (Jean Sibelius) - Koncertas smuikui ir orkestrui d-moll, op. 47, Liudviko van Bethoveno (Ludwig van Beethoven) - Simfonija Nr. 4 B-dur, op.

Šiuos abu kūrinius, anot Kauno miesto simfoninio orkestro vadovo Algimanto Treikausko, orkestras rugpjūtį atliks Norvegijoje, tradiciniame tarptautiniame „Fjord Cadenza“ muzikos festivalyje.

Į koncertą savo gimtajame mieste Kauno miesto simfoninis orkestras, kurio vyriausiasis dirigentas - Konstantinas Orbelianas (Constantine Orbelian), dabar pasikvietė bičiulius iš Norvegijos. Į sceną kartu su orkestru kils smuikininkas Lorensas Veinholdas (Laurens Weinhold), už dirigento pulto stos pagrindinis kviestinis KMSO dirigentas Rūnė Bergmanas (Rune Bergmann).

Pristatydamas svečius, orkestro vadovas pažymi, kad jaunosios kartos smuikininkas L. Veinholdas, būdamas vos penkerių metų, pirmą kartą į rankas paėmė smuiką. Sulaukęs devyniolikos, su pagyrimu baigė bakalauro, kiek vėliau - ir magistrantūros studijas. Smuikininkas sėkmingai koncertuoja daugybėje Europos koncertų salių, ne kartą scenoje kaip solistas pasirodė ir su Kauno miesto simfoniniu orkestru. Jaunasis muzikas gilinasi ne tik į klasikinės muzikos kūrinių atlikimo techniką bei subtilybes - nepamiršta ir liaudies muzikos kūrinių, jų šiuolaikinių interpretacijų.

Dirigentas R. Bergmanas du sezonus ėjo pirmojo kapelmeisterio ir meno vadovo pavaduotojo pareigas Augsburgo teatre (Vokietija). Čia jis dirigavo operose „Figaro vedybos“, „Skrajojantis olandas“, „Traviata“, „Bohema“, „Šikšnosparnis“. Taip pat parengė simfoninės muzikos programas pelnydamas palankius publikos bei kritikų atsiliepimus. R. Bergmanas greitai įgijo gilaus ir įkvepiančio dirigento reputaciją. Pripažintas kaip įvairiapusiškas menininkas, jis puikiai jaučiasi plačiame klasicistinės, romantizmo, operos ir šiuolaikinės muzikos repertuare. Pasak kritikų, nesvarbu, kokio muzikos stiliaus šis dirigentas imasi, klasikos ar džiazo, jo vedamų orkestrų interpretacijos - energiškos, įtraukiančios, galingos, tačiau ir elegantiškos. Pernai jis tapo Kalgario miesto simfoninio orkestro (Kanada) muzikos vadovu ir vyr. dirigentu bei Lenkijos Ščecino miesto simfoninio orkestro meno vadovu bei vyriausiuoju dirigentu.

Rugpjūtį Kauno miesto simfoninis orkestras jau 4 kartą dalyvaus „Fjord Cadenza“ festivalyje kaip pagrindinis šio tarptautinio klasikinės muzikos renginio orkestras. Jo vadovas A. Treikauskas pakviestas vadovauti festivalio žiuri konkurse, kuriame savo talentais ir meistriškumu varžysis įvairių šalių muzikai - instrumentalistai bei dainininkai. 

Dar 2014 metais Kauno miesto simfoninis tapo pagrindiniu šio festivalio Norvegijoje orkestru. Ir jau ne pirmą kartą pakviečiamas būtent tokiai garbingai bei atsakingai misijai, kurią, publikos ir specialistų vertinimu, kauniečiai muzikantai puikiai atlieka. Šiemet Kauno orkestras „Fjord Cadenze“ festivalyje pristatys 4 koncertų programas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite