Angle down Atgal

Kauno seniūnaičiai pirmi šalyje sulaukė transporto lengvatų

Kauno seniūnaičiai netrukus galės nemokamai naudotis miesto viešuoju transportu.

Šią savaitę priimtu Kauno miesto tarybos sprendimu, savanoriškais pagrindais dirbantys seniūnaičiai pirmieji šalyje sulaukė tokių lengvatų. Naudotis išskirtine galimybe 58 kauniečiai galės nuo gruodžio mėnesio.

Savivaldybės politikai ir tarnautojai seniūnaičius laiko svarbiais partneriais, kurių pagrindinė misija – telkti bendruomenes, joms atstovauti. O tai yra susiję ir su kelionėmis mieste, todėl nuo šiol viešojo transporto išlaidos jiems bus kompensuojamos. Viena kelionė autobusu ar troleibusu su galimybe per pusvalandį persėsti neturinčiam e. bilieto keleiviui Kaune kainuoja 1 eurą, turinčiam – 0,7 euro.

Artimiausiu metu bendruomenių atstovams seniūnaičiams numatoma surengti mokymus.

„Seniūnaičiai turi žinoti socialines savo teritorijos problemas, prisidėti prie renginių organizavimo, būti ne tik jautrūs, bet ir aktyvūs. Žiemą organizuojami mokymai jiems leis įgyti papildomų žinių apie miesto valdymą, savas funkcijas, teisinę bazę“, – sakė Panemunės seniūnė Rasina Žolynienė.

ELTA skelbė, kad šį rudenį Kaune įvyko seniūnaičių rinkimai, kuriuose buvo galima balsuoti tiek seniūnijose, tiek internetu. Pastarasis modernus ir patogus elektroninis būdas pasitelktas jau antrą kartą. Tačiau Kauno gyventojų aktyvumo čia nepakako, todėl neatlyginamai bendruomenės labui dirbančių seniūnaičių rinkimus savivaldybei teko pratęsti.

Seniūnaitis – tai gyvenamosios vietos bendruomenės atstovas, kurio uždavinys – rūpintis bendruomenės interesais ir jai atstovauti seniūnijoje, savivaldybėje bei savivaldybės teritorijoje veikiančioje valstybės įstaigose, primenama Kauno miesto savivaldybės pranešime.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite