Angle down Atgal

Kauno savivaldybės bibliotekos padaliniai vėl įkurdinami paplūdimiuose

Į Kauno miesto paplūdimius Lampėdžiuose ir Panemunėje jau ketvirtą kartą grįžta bibliotekos po atviru dangumi. Lauko skaityklas, kuriose galima skolintis knygas ir vartyti spaudą bei skaitant leisti laiką gryname, prie Lampėdžio ežero bei Nemuno vasaros sezono metu įkuria Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka.

Anot šios bibliotekos kultūrinės veiklos vadybininkės Monikos Straupytės, paplūdimiuose įrengtos skaityklos suteikia galimybę knygas pasiimti vietoje, tad jų į pliažą nereikės kauniečiams neštis patiems. Lauko bibliotekų lentynose galima rasti kelis šimtus lietuvių ir užsienio autorių knygų bei žurnalų įvairaus amžiaus skaitytojams. Daugiausia čia - neįpareigojančios, pramoginės literatūros, bet yra ir filosofinių kūrinių, programinės literatūros moksleiviams. Biblioteka taip pat rūpinasi, kad lentynose visad būtų knygų užsienio kalbomis.

Abi bibliotekos Lampėdžiuose ir Panemunėje įrengtos bendradarbiaujant su privačiu verslu – paplūdimiuose veikiančiomis kavinėmis, tai - puikus pavyzdys, kaip verslas gali padėti įgyvendinti kultūros iniciatyvas.

Prie Lampėdžių karjero esančio „Sunny Beach Kaunas“ (Raudondvario pl. 161 B) terasoje paplūdimio biblioteka veiks jau ketvirtus metus iš eilės. Geru oru ji skaitytojų laukia kiekvieną dieną nuo 8 iki 20 val., o vasaros sezonui įsibėgėjus – ir iki 22 val. Bibliotekos partneriai „Sunny Beach Kaunas“ baro vadovės Eglės Gaudinskaitės teigimu, paplūdimio bibliotekos lentyna poilsiautojų mėgstama ir nuolat lankoma. Jie knygas ne tik paskaitę grąžina, tačiau ir papildo lentyną naujais skaitiniais. Kai kurie nuolatiniai bibliotekos lankytojai užsuka net ir prastesniu oru, sugrįžta ieškodami dar neskaitytų knygų.

Trečius metus Panemunės paplūdimyje veikianti biblioteka įrengta bendradarbiaujant su Panemunės šašlykine (A. Smetonos al. 4). Ji lankytojams atvira visomis dienomis bet kuriuo metu. Šiame paplūdimyje knygų lentynos turiniu taip pat dažnai susidomi tiek poilsiautojai, tiek ir šašlykinės klientai bei vaizdingose apylinkėse pasivaikščioti arba pasivažinėti dviračiais išsiruošę kauniečiai.

Paplūdimio bibliotekose perskaitytas knygas ir žurnalus žmonės kviečiami grąžinti atgal į lentynas, bet knygas galima ir mainyti, patikusią pasiimti namo, vietoje jos palikus kitą knygą.

„Šis Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos skaitymo skatinimo projektas sulaukė ir teigiamų miestiečių įvertinimų – Kauno menininkų namų organizuotuose Įsimintiniausios 2019 metų Kauno kultūros iniciatyvos rinkimuose Paplūdimio biblioteka pateko į finalinį šešetą. Tad ir šiemet kviečiame Lampėdžių ir Panemunės paplūdimiuose poilsiaujančius žmones laiką leisti su knyga. Tikimės, kad ši iniciatyva mūsų biblioteką dar labiau priartins prie skaitytojų, suteikdama jiems kokybiško laisvalaikio galimybę ne tik pačioje bibliotekoje, bet ir viešose miesto erdvėse“, - sako V. Kudirkos bibliotekos atstovė M. Straupytė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite