Angle down Atgal

Kauno rajono savivaldybė vaikams parengė įdomią nemokamų vasaros užsiėmimų programą

Pastiprinti vaikų fizinę ir emocinę sveikatą, pasirūpinti moksleivių, kurie apie 3 mėnesius praleido namuose mokydamiesi nuotoliniu būdu, užimtumu ir turiningu laisvalaikiu, sudaryti jiems saugias, palankias sąlygas bendrauti bei aktyviai pramogauti, – tokius tikslus išsikėlė moksleivių vasaros atostogų metui skirtos programos sudarytojai Kauno rajone.

Vaikų vasaros poilsio stovykloms Kauno rajono savivaldybė skiria apie 50 tūkst. eurų biudžeto lėšų. Planuojama užimti 1730 mokinių, tarp jų – 360 socialiai remtinų. Tiesa, stovyklų organizatoriai būgštauja, ar galės realizuoti savo sumanymus, jei karantinas nebus sušvelnintas. Kyla abejonių, ar tėvai ryšis išleisti savo vaikus stovyklauti.

Pasak Kauno rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Jono Petkevičiaus, biudžeto lėšų šiemet bus skirta 62 įvairios trukmės dieninėms ir turistinėms vaikų vasaros poilsio stovykloms. Kas jas organizuos, paaiškėjo po Savivaldybės surengto vaikų vasaros poilsio programų rėmimo konkurso.

„Šiemet 25 vaikų vasaros poilsio stovyklų programas pateikė bendrojo ugdymo mokyklos, 20 – kultūros centrai (vasaros poilsio stovyklos bus vykdomos beveik visuose Kauno rajono kultūros centruose ir jų laisvalaikio salėse), 3 – neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, 2 – Kauno rajono muziejus“, – vardino J. Petkevičius.

Stovyklas mokiniams organizuos ir Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2–oji rinktinė, 2 laisvosios mokytojos, asociacija „Kulautuviečiai“, Kovos menų ir sporto asociacija KIME, VšĮ Jundos šokių klubas, Lietuvos samariečių bendrija, Zapyškio bendruomenės centras, Vaikų dienos centras „Užuovėja“, Jūrų skautija „Divytis“.

Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjas pasidžiaugė, kad šiemet rajono savivaldybė parengė itin plačią ir turiningą nemokamų vaikų vasaros užsiėmimų programą. Šia programa siekiama užimti kuo daugiau vaikų ir suorganizuoti jiems įdomių ir prasmingų vasaros užsiėmimų skirtingose Kauno rajono seniūnijose. Taip pat sudaryti sąlygas vaikų, kurių tėvai pasibaigus karantino laikotarpiui privalės dirbti, užimtumui bei pasirūpinti vaikų, augančių nepalankioje socialinėje, ekonominėje ir kultūrinėje aplinkoje, užimtumu vasaros metu.

Programos vykdytojai – J. Petkevičiaus vadovaujamam skyriui pavaldžios kultūros, švietimo, sporto įstaigos: neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, kultūros centrai, Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Kauno rajono muziejus, Garliavos sporto ir kultūros centras. Vasarą mokiniams bus organizuojamos pažintinės, kūrybinės, meninės edukacijos, sportinės veiklos, išvykos, rengiami įvairūs kūrybiniai, sportiniai, lego robotikos užsiėmimai, skaitymo popietės. J. Petkevičius akcentavo, kad programoje veiklos nurodytos pagal seniūnijas, tad mokiniams ir jų tėvams bus patogu pasirinkti norimą užsiėmimą pagal gyvenamąją teritoriją ar pagal jiems tinkamą organizuojamų užsiėmimų laiką.

„Vaikų vasaros poilsio stovyklos ir kiti vasaros užsiėmimai bus organizuojami pagal tuo metu galiosiančius Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus ir rekomendacijas. Atsižvelgiant į situaciją šalyje, jei leis sąlygos, bus galimybė naudotis mokyklų bibliotekomis, krepšinio ir futbolo aikštynais, stadionais, sporto salėmis. Ir dar pagal galimybes, poreikius bei turimą finansavimą bus tęsiamos ir neformaliojo vaikų švietimo programų veiklos“, – pabrėžė J. Petkevičius.

Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2–oji rinktinė pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo, sveikos gyvensenos stovyklą „Šauliška vasara“ organizuos jau ne pirmą kartą. Programos vadovas Vytautas Žymančius sakė, kad „Šauliška vasara“ turėtų prasidėti iš karto pasibaigus mokslo metams.

„Kol kas nelabai aišku, nei kada jie realiai baigsis, nei kokie bus reikalavimai dėl pandemijos ir karantino. Planavome, kad stovyklaus 100 vaikučių, tačiau reikalavimas juos apgyvendinti per atstumą gali pakeisti planus. Pagal dabar galiojančius reikalavimus, iš viso leidžiama apgyvendinti tik 15 stovyklautojų, todėl tikimės, kad reikalavimai bus sušvelninti. Planuota, kad stovykla Tado Ivanausko sodyboje Obelynėje truks nuo pirmadienio iki šeštadienio, tačiau galimas dalykas, kad ji „susitrauks“ iki keturių dienų.“, – sakė V. Žymančius.

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas prevencinę stovyklą pakaunės paaugliams organizuos pirmą kartą. Pilietiškumo ir žalingų įpročių prevencijos programos „Junkis prie mūsų ir laiką leisk aktyviai“ vadovė Živilė Liutkevičė dar abejojo dėl vasaros stovyklos datos. „Gali būti, kad ją nukelsime į rudenį. Savaitės trukmės stovykla bus skirta paaugliams nuo 14 iki 17 metų. Pasirinkome atokesnę vietovę – Vilkijos ir Vilkijos apylinkių seniūnijas. 15-17 dalyvių kasdien į užsiėmimus atveš mokyklinis autobusas. O užsiėmimai numatyti patys įvairiausi: pasiplaukiojimas Mastaičių baseine, pažintis su Kauno rajone esančiu fortu, pasivažinėjimas Rukloje šarvuočiu, šaudymas Policijos mokyklos lazerinėje šaudykloje“, – pasakojo Ž. Liutkevičė.

Šiandien jau aišku, kad Čekiškės Prano Dovydaičio gimnazijos skautiška stovykla „Medžių miestas“ iš birželio vidurio keliasi į rugpjūčio 8–14 dienas. Į stovyklą Nemuno kilpų regioniniame parke programos vadovė Vitalija Vėlavičienė planuoja vežtis iki 25 vaikų, o iš viso stovykloje jų bus daugiau nei 100. „Kiekviena draugovė turės savo mažą stovyklėlę. Jei dar nebus leidžiama miegoti palapinėse, teks rinktis tentus. Stovyklautojai laiką leis bendrose žaidimų aikštelėse, rungtyniaus, dalyvaus susikaupimo ir dienos įspūdžių aptarimo valandėlėse, šiemet jų laukia ir naujovė – naratyviniai žaidimai. Kaip ir ankstesniais metais, maistą stovyklautojai gamins ant laužo. Vaikai yra labai išradingi. Pavyzdžiui, pernai jie nustebino blynais, iškeptais ant puodo dangčio“, – šypsojosi V. Vėlavičienė.

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka liepą organizuos dviejų savaičių trukmės stovyklą „Praleisk vasarą šiuolaikiškai“ socialinės atskirties ir mažas pajamas gaunančių šeimų vaikams. Penkiolika 6-11 metų vaikų iš Garliavos ir jos apylinkių turės įdomių užsiėmimų saugioje aplinkoje. Bibliotekoje vyks IT, kūrybiniai dailės terapijos užsiėmimai, interaktyvios pramogos. „Stovykloje apsilankys VšĮ „Projektų studija“, vesianti teatralizuotus skaitymo užsiėmimus,– tai taps įdomiu žaidimu, tikru kūrybiniu procesu, ne tik ugdančiu vaikų fantaziją, bet ir skatinančiu pastabumą bei pomėgį skaityti. „Eko dirbtuvėlėse“ stovyklautojai iš antrinių žaliavų kurs įvairius darbelius, mokysis „Mėlynųjų antspaudų“ technologijos, dalyvaus užsiėmimų cikle „Komunikuoti menu – dalyvauti, bendrauti, tapyti“. Šioje stovykloje vaikai turės galimybę susipažinti ir išbandyti lietuvių liaudies instrumentus, o interaktyvių užsiėmimų ir naujų technologijų edukacijų metu konstruos bei programuos savo ateities robotus, varžysis „Sumo“ ringuose, pasitelkę robotukus-bitutes, keliaus po knygų labirintus bei tunelius ir dar stovykloje jų lauks nemažai kitų įdomių dalykų“, – pasakojo Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Irena Stančiauskienė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite