Kauno rajono moksleiviai – vieni sportiškiausių šalyje

Kaunas
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Finišavo nuo lapkričio iki birželio trukęs masiškiausias sporto renginys šalyje – Lietuvos mokyklų žaidynės. Puikiai 2018–2019 mokslo metais pasirodė Kauno rajono savivaldybės mokyklos, kurios pateko tarp sezono nugalėtojų ir prizininkų.

Tūkstančiai moksleivių iš įvairių šalies miestų ir miestelių nuo rudens iki vasaros rungėsi 24 sporto šakose – nuo krepšinio ir futbolo iki orientavimosi sporto, svarsčių kilnojimo ar slidinėjimo.

Priklausomai nuo sporto šakos dalyvių skaičiaus, siekdami nugalėtojų turėjo įveikti vieną arba kelis etapus. Iš viso surengtos 268 zoninės, 127 tarpzoninės, 73 finalinės varžybos. Atskirose sporto šakose prizininkai paaiškėjo ir pagal amžiaus grupes, teritorinį principą. 45 medalių komplektai išdalyti tarp bendrojo ugdymo mokyklų, 10 – pradinių klasių kategorijoje ir 18 – vien tik tarp kaimo vietovių mokyklų.

Kiekvienose sporto varžybose mokyklos rinko taškus, jie atsispindėjo bendroje kompleksinėje įskaitoje. Regionų įskaitoje, tarp savivaldybių, II grupėje antrąją vietą užėmė Kauno rajono mokyklos.

Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija iškovojo pirmąją vietą gimnazijų ir vidurinių mokyklų II grupės bendroje įskaitoje. Pernai jie šioje kategorijoje liko antri.

Pradinių mokyklų ir mokyklų-darželių grupėje Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų mokykla-darželis užėmė šeštą vietą, o kaimo vietovių gimnazijų ir vidurinių mokyklų grupėje Domeikavos gimnazija pateko į dešimtuką.

Kauno rajono moksleiviai laimėjo ir kelių sporto šakų varžybas. Vilkijos gimnazijos merginos tapo vienos iš masiškiausių sporto šakų – futbolo čempionėmis. Domeikavos gimnazijos merginos ir vaikinai laimėjo kaimo vietovių mokyklų (gim. 2006 m. ir jaunesni moksleiviai) kvadrato varžybas. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija buvo stipriausia svarsčių kilnojime.

Visus mokslo metus moksleiviai ne tik sportavo, bet ir dalyvavo edukacinėse veiklose, o patarimų apie sveiką gyvenseną ir motyvuojančių sportininkų istorijų galėjo išvysti kiekvieną mokslo metų šeštadienį specialioje televizijos laidoje.

Lietuvos mokyklų žaidynes kartu su LTOK organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir mokyklos. Žaidynių tikslas – per sportą ugdyti fiziškai ir pilietiškai aktyvų jaunimą, skleisti olimpinius idealus.